Jump to content



Nvidia nForce 570 SLI


michailovits

Recommended Posts

Παιδιά επειδή θα πάρω mobo με αυτό το chipset.

Σαν chipset τι δυνατότητες έχει?Είναι καλό στο oc?Απο θερμική συμπεριφορά πως πάει?

Επίσης απο ασυμβατότητες?Έχει πολλές?

Γενικά έχει καλές επιδόσεις και στα games?

Το μοβο που θα πάρω είναι το asus m2n-e sli deluxe nf570 sli

thanks

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη μητρική έχω φίλε. Αρκετά καλή. ΗΤΤ φτάνει κάπου 330. Επιλογές στο Bios πολλές, σώζει και προφίλ ρυθμίσεων. Και από εξοπλισμό, αστακός, μέχρι και μικρόφωνο έχει μέσα. Στα χρήματά της, θα την χαρακτήριζα σχεδόν ευκαιρία.

1-2 μικροιδιοτροπίες τις έχει, ως κλασική Asus, αλλά δεν τις θεωρώ πολύ σημαντικές. Ας πούμε, αν ενεργοποιήσεις C&Q και είσαι OC, σε idle δεν κατεβάζει την τάση, μόνο τη συχνότητα. Από την άλλη, μπορείς να έχεις C&Q ακόμα και με overvoltage στη cpu (απλά κατεβάζει μόνο τη συχνότητα).

Link to comment
Share on other sites

Την πήρε ένας φίλος μου,πολύ καλή! Αν και αν μπορείς να διαθέσεις κάτι παραπάνω, πάρε την crosshair! Αυτήν έχω και είναι πραγματικά ότι πιο πλήρες υπάρχει σε ΑΜ2 mobo!

:)

Link to comment
Share on other sites

μετά απο τα θετικά σας σχόλια πήγα και την πήρα.

Όντως είναι όπως τα λέτε.

Αλλα δεν μπορώ να βρω επιλογή ια κλείδμα των pci,pci-e θυρων για overclocking.Υπάρχει και δεν το βρίσκω?Γιατ έχω συνιθίσει απο τα παλιά bios (ξερετε με την μπλε οθονούλα...)

Αν δεν έχει,αν αναβαθμίσω το Bios θα βρεθεί??Να αναβαθμίσω στο beta bios ή θα έχω καμια αστάθια?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.