Jump to content



εκανα την σωστη επιλογη?


def

Recommended Posts

παιδια καλο βραδυ να εχετε,το απογευματακι πηγα στο πλαισιο και αγορασα την ZALMAN 9700 LED,δεν την εχω περασει ακομα αλλα πειτε αν γνωριζετε αν εκανα καλη επιλογη.Σας

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτην εχω....αλλα θα μπορουσες να επαιρνες με λιγοτερα λεφτα την infinity που εχει -4 βαθμους κατω απο την 9700LED

Τοσα θεματα.....Τοσες διαφωνιες.......Καθε μερα....λεμε λεμε...δε μπορουσες να το ψαξεις ; :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Και εγω αυτην εχω....αλλα θα μπορουσες να επαιρνες με λιγοτερα λεφτα την infinity που εχει -4 βαθμους κατω απο την 9700LED

Τοσα θεματα.....Τοσες διαφωνιες.......Καθε μερα....λεμε λεμε...δε μπορουσες να το ψαξεις ; :p

κοιτα,για αλλο πραγμα πηγα και την ειδα και μου αρεσε,η αληθεια ειναι οτι δεν εψαξα απλα ακουσα οτι ειναι καλη,αφου δεν κλοκαρο το μηχανημα μου,και την θελω τωρα το καλοκαιρι να μου κραταει το cpu σε καλα επιπεδα θερμοκρασιας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Εναν 6400 @3,2ghz - 1,42500V (bios) full rpm - 51C idle...

Θερμοκρασια δωματιου : 35C

Αλλα νομιζω εσυ εχεις AMD ε?

ναι εχω εναν fx60 στοκ στα 2.6

Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα σιγουρα κανει για 939?ο μονος τροπος για να μπει ειναι ο ανεμηστηρας να κοιταει προς τα κατω:( τι λαθος κανω?στα πλαγια δεν πρεπει να φενεται ο ανεμηστηρας ?το frame που ειχε μεσα η συσκευασια δεν τεριαζουν οι αποστασεις για τις βιδες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πήγα και πήρα αυτήν που έχει το plaisio την ultra της thermalright με τα 59 ευρώ αλλά δεν χώραγε στο κουτί , ακούμπαγε στους 12αρηδες πλαινούς ανεμιστήρες και έτσι την γύρισα πίσω και παρήγγειλα όπως έχω διαβάσει εδώ την infinity. έλα όμως που ήταν αναμενόμενη και δεν μπορούσα να την παγαγγείλω.έτσι επειδή βαριόμουν να περιμένω πήρα από φάτσα και μόνο μία από τις διαθέσιμες που είχε στον πειραιά την nitrogon της silverstone με τα 50 ευρώ. είπα μπαούλο φαίνεται πόσο χάλια να είναι.μου κατέβασε την θερμοκρασία απο την στοκ που είχα (του κώλου) το πολύ πέντε βαθμούς σε amd 4200+. Ή δεν πατάει καλά είναι πολύ μάπα. τί να πω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η ψυκτρα ειναι καταπληκτικη για την δουλεια που την θελω εγω(flightsim)χωρις να κλοκαρο το cpu η θερμοκρασια του δωματιου ειναι 25, και του cpu 33 οταν παιζω το sim

ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ 35

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

εβαλες παστα της zalman ?Την αλειψες καλα ?:p

ναι ραααααααααααααααααααααααααααα την αλειψα καλα:p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι διαφορά περίπου θερμοκρασίας υπάρχει σε ένα core 2 duo 63OO(όχι o/c) infinity με στοκ?Τώρα με την στοκ μου λέει γύrω στους 52...για να δω αν αξίζει να αγοράσω καμιά infinity!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas

Απο θεμα θορυβου τι λεει η Zalman ;

εχει ρυθμιστει για τις στροφες,οποτε υπολογιζεις εσυ ποσο να την ανεβασεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.