Jump to content



Ευρεση τιτλου τραγουδιων !!!!!


ennia

Recommended Posts

ρε παιδια εχω παλλα τραγουδια αλλα δεν ξερω τον τιτλο.( κυριος ξενα) εχω ακουσει οτι υπαρχει καποιο προγραμμα που βρισκει τους τιτλους. ξερεται κανενα?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η vodafone σου εδινε αυτην την υπηρεσια παλια (δεν ξερω αν ισχυει ακομα) με χρεωση παντα. Δεν ξερω πως ακρβως λειτουργει γιατι δεν εχω/ειχα vodafone αλλα το διαφημιζε οτι γινοταν αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax [Σήμερα, στις 11:44]

Η vodafone σου εδινε αυτην την υπηρεσια παλια (δεν ξερω αν ισχυει ακομα) με χρεωση παντα. Δεν ξερω πως ακρβως λειτουργει γιατι δεν εχω/ειχα vodafone αλλα το διαφημιζε οτι γινοταν αυτο.

μα ποτέ να μην μου έχει πει ένα τίτλο... ούτε καν λάθος τίτλο... Με είχαν συνδέση με τα @@ όποτε τους έπαιρνα τηλ για αυτήν την υπηρεσία...

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα, δεν ειχα ποτε μου vodafone και γι' αυτο δεν ξερω. Αλλιως ουτε που θα το ανεφερα. Επειδη το ειχα ακουσει.

Αν υπαρχει δωρεαν προγραμματακι, πως να ψαξει κανεις? Δηλαδη, τι να γραψω ας πουμε? music finder? song finder? Για πειτε καμμια γνωμη. Με ενδιαφερει και μενα. Δεν καιγομαι αλλα το θελω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax [Σήμερα, στις 12:11]

Οπως εγραψα, δεν ειχα ποτε μου vodafone και γι' αυτο δεν ξερω. Αλλιως ουτε που θα το ανεφερα. Επειδη το ειχα ακουσει.

Ναι οκ, απλά το λέω για να το ξέρεις

Αν υπαρχει δωρεαν προγραμματακι, πως να ψαξει κανεις? Δηλαδη, τι να γραψω ας πουμε? music finder? song finder? Για πειτε καμμια γνωμη. Με ενδιαφερει και μενα. Δεν καιγομαι αλλα το θελω κι εγω.

νομίζω υπάρχουν site τα οποία γράφεις κάποιο μέρος των lyrics και μετά σου εμφανίζει το τραγούδι. ’μα ενδιαφέρεσαι για κάτι τέτοιο θα το ψάξω λίγο και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

εχοντας ακομη και μια απλη συνδεση στο ιντερνετ μπορεις να κανεις την δουλεια σου αυτοματα με τον media player. Εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τον σεταρεις καταλληλα και να βαλεις τα τραγουδια να παιξουν...

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο σωστο. Και το αλλο με τους στιχους σωστο. Αρκει να καταλαβαινεις σε καποια ξενα τραγουδια ροκ τους στιχους. Ειπα, δεν καιγομαι αλλα ευχαριστω. Τωρα πιστευω και ο ennia να βρηκε λυση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa [Σήμερα, στις 13:12]

εχοντας ακομη και μια απλη συνδεση στο ιντερνετ μπορεις να κανεις την δουλεια σου αυτοματα με τον media player. Εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τον σεταρεις καταλληλα και να βαλεις τα τραγουδια να παιξουν...

άμα μιλάς για το WMP δεν νομίζω να συμφωνώ.. Μου έχει βρει πολύ λίγα ονόματα τραγούδιων..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Johnnymous

άμα μιλάς για το WMP δεν νομίζω να συμφωνώ.. Μου έχει βρει πολύ λίγα ονόματα τραγούδιων..

εμενα παλι δεν με εχει απογοητευσει σχεδον ποτε. δεν ξερω αν μπορει να κανει τη δουλεια του και με το audio grabber ή αν αυτο δουλευει μονο με audio cds...

Link to comment
Share on other sites

στο WMP απλα βαζεις το τραγουδι να παιζει και εισαι στο ιντερνετ? το audio grabber δεν το ξερω θα το δοκιμασω... τωρα οσον αφορα την επιλογη με τους στοιχους χλωμο το βλεπω!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

το προγραμματακι που ψαχνεις λεγεται tunatic

θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω και για οποιον αλλο ενδιαφερεται:clap: :clap: :clap: :banging: :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ennia

στο WMP απλα βαζεις το τραγουδι να παιζει και εισαι στο ιντερνετ?

Ναι. Τουλαχιστον ετσι θυμαμαι...

edit: Πρεπει να το ρυθμισεις εσυ ωσγτε να το κανει αυτο αν και μου φαινεται οτι ειναι σεταρισμενο ετσι by default

Link to comment
Share on other sites

το wmp εμενα σε αρκετα αλμπουμ μου βγαζει αλλους τιτλους απο τους πραγματικους. και για να παραθεσω ενα παραδειγμα, εχω ενα διπλο cd με επιτυχιες της whitney houston (αυθεντικο) και το εχω περασει και στον υπολογιστη,καποια φορα που ειχα μπει νετ και παραλληλα επαιζε το συγκεκριμενο αλμπουμ, εκανε ενημερωση και μου αλλαξε τους τιτλους που ειχα περασει εγω απο το cd σε καποιους αλλους παλι απο W. Houston αλλα απο αλλο αλμπουμ. μηπως θελει καποια ρυθμιση το wmp?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά προγράμματα... Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Safari, Flock και ένα κάρο άλλα... Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να γράψεις κάποιο μέρος στίχου στο google ή σε κάποια σελίδα με στίχους και πάνω κάτω το βρίσκεις! ’μα ξέρεις και καλλιτέχνη ειδικά...

Τώρα αν, ξέρω γω, είναι σε καμιά περίεργη γλώσσα ή γενικά δεν βγάζεις στίχους ή θες κάτι πιο "αυτόματο", τότε οκ. Να έχεις κατά νου όμως πως αν τα κομμάτια είναι πολύ άγνωστα (τπτ αρχαία progressive πχ) τότε σαφώς και θα υπάρχει κάποια δυσκολία. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.