Jump to content


Γιατι εχω τοσο χαλια ταχυτητες με το Bit Comet


hayabusa

Recommended Posts

Ρε παιδια με 2mbit συνδεση στο εν λογω προγραμμα δεν πανω πανω απο 50-60 στην καλυτερη. Γιατι; Μπορει κανεις να προτεινει καμια ρυθμιση ή να δώσει κανενα hint;

Link to comment
Share on other sites

ε καλα...περιμενεις απαντηση ?....λες οτι δεν εχεις router....με τι κανεις συνδεση ??? περιμενεις οι αλλοι να σου κανουν ερωτηση για κατι που λογικα επρεπε να το απαντησεις μονος σου ????

Αρχική απάντηση από hayabusa [Σήμερα, στις 18:38]

δεν εχω ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chill-out

ε καλα...περιμενεις απαντηση ?....λες οτι δεν εχεις router....με τι κανεις συνδεση ??? περιμενεις οι αλλοι να σου κανουν ερωτηση για κατι που λογικα επρεπε να το απαντησεις μονος σου ????

no comment anyway......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mertsa

κοιτα κ με ρουτερ δ θα εχεις διαφορά εαν εχεις κιολας......!απο RapidShare ποσο πιάνεις?βασικα θα σ ελεγα να βαλεις κ utorrent.

λοιπον,απο χτες το βραδυ βελτιωθηκε καπως το προβλημα. Στο rapidshare επιασα μεχρι και 170 ενω το Bit Comet το παρατησα τελειως αφου μορω να κατεβασω απο το rapidshare οτι θελω. Σχετικα με το utorrent, αυτο ηταν που χρησιμοποιουσα μεχρι προτεινος μεχρι που απο ενα σημειο και μετα αποφασισε να κανει απεργια...

Link to comment
Share on other sites

Αφού κατεβάζεις από public και αφού έχεις modem και όχι router και αφού δεν έχεις firewall (φαντάζομαι πως δεν έχεις) τότε το πρόβλημά σου οφείλεται στο seedάρισμα των torrents που κατεβάζεις.

Δοκίμασε έναν private tracker με σοβαρές ταχύτητες u/l και τότε τα λέμε.

Κι εγώ με 100Mbit γραμμή, αν κατεβάσω από public κατεβάζω τα ζώα μου αργά, αν όμως δοκιμάσω από private, κατεβάζω με 4-5MB/s το κάθε torrent.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

Αφού κατεβάζεις από public.....

.......Δοκίμασε έναν private tracker με σοβαρές ταχύτητες u/l και τότε τα λέμε.

μα δεν μιλαω για free trackers. μιλάω για private και μαλιστα ελληνικους οπου το ανεβασμα ειναι επιβεβλημενο.

Αρχική απάντηση από dubber

Κι εγώ με 100Mbit γραμμή......

Που την βρηκες τετοια γραμμη; Μεσα στη NASA μενεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, 100Mbit ιντερνετ.

Αυτό που θέλω να πω εν τέλει είναι το ότι δεν παίζει ρόλο μόνο η γραμμή και οι ρυθμίσεις αλλά και τι μας δίνουν σαν ταχύτητα οι άλλοι χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.