Jump to content



HAF 932 & side panel mod


arhimidis64

Recommended Posts

Geia sas.To haf sintoma tha einai idropsikto.Den ksero an thimaste to thread p eixa aniksi prin kairo.Tespa.Tha anebaso kai merikes foto.Basika tora thelo tin boithia sas gia na balo plexy glass sto plaino parathiro,opos edw:

http://www.youtube.com/watch?v=az5aq6nYSUU @ 0:59

Afou to kospo,ti kano?Perno apla ena plexy kai to bidono pano?Pos to bidono oste na fenete omorfo??Eyxaristo poli!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κοβεις και το βιδωνεις

Ολη η δυσκολια ειναι να κοπει σωστα

Αν τα καταφερεις το αποτελεσμα θα ειναι καλο.

http://www.outofspecs.gr/forum/showpost.php?p=38718&postcount=40

ΓΡΑΦΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τα αγγλικα....

Να σε ρωτισω τωρα κατι αλλο.Με τι βιδες το εχεις βιδωσει??Και το πλεξι, 3mm ειναι καλο ε?

Μπορεις να βαλεις και 3mm αλλα και 2mm

Αν μπορεις βρες μαυρες βιδες φρεζαριστες (με παξιμαδι εννοειται) για μα μη προεξεχει το κεφαλι της βιδας απο τπ πλεξυ.

post-16-1414343515,904_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα βρω αυτα τα κλιψακια που εχει και το κουτι του HAF,οποτε θα ειμαι κοπλε...Αν δεν βρω θα κανω αυτο που μου ειπες...Ευχαριστω.

Υ.Γ.Τα πραγματα ηρθαν,εκτος απο αντλια και blobk.Περιμενω και το κουτι να βαφτει με ηλεκτοστατικη,και ξεκιναω στησιμο.Θα ανεβασω και φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα ομως να ρωτησω και κατι αλλο τους ειδικους.Με την μοντα που θα κανω στο πλαινο με το πλεξυ λογικα θα φυγει ο ανεμηστηρας που εχει.Οποτε θα εχουμε μονο τον μπροστινο να βαζει.Οποτε θα εχουμε

110cfm μονο να μπαινουν μεσα και

3χ110cfm(ψυγειο)+60cfm(ο πισω)=390 θα βγαινουν.

Οποτε εχουμε προβλημα.Μια λυση ειναι να γυρισω τον πισω να βαζει.Μετα αλλη λυση ειναι να βαλω αλλον εναν 120αρι στον πατο να βαζει και αυτος.Ειδικοι,παρακαλω τα φωτα σας!!!!Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,το κουτακι το περνω σημερα,και ξεκιναω το "δεσιμο¨και μετα το "στησιμο".Ακομα δεν μου εχουν ερθει αντλια και block.Θελω να κανω και ακομα μια ερωτηση.Καπου ειχα διαβασει εδς στο forum για τον νερο της υδροψυξης.Ελεγε,αν θυμαμαι καλα,για ενα WFI 0% που ειναι 3 φορες απιονισμενο.Πηγα σε φαρμακειο,αλλα δεν ειχε κατι τετοιο,και μου εδωσε απλο απιονισμενο νερο.Κανει ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σου δημιουργησει προβλημα μπορει και οχι

Μερικα παιδια που χρησιμοποιουν σκετο απιονισμενο δεν ειχαν προβλημα.

Το ποσο παντως ειναι ελαχιστο...πανε και σε κανενα αλλο φαρμακειο, θα βρεις.

post-16-1414343518,7343_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.