Jump to content



Custom Water Cooling για Χ6800


psilos

Recommended Posts

Σε λίγες μέρες περιμενω την P5K και εχω εναν Χ6800 επειδη σκεφτομαι να την μονώσω για να παίζω με dry ice, ln2, cascades και γενικα με υπό το μηδέν καταστάσεις σκέφτηκα να βάλω μια καλή υδροψυξούλα στον επεξεργαστη γιατι η αεροψυκτρα που εχω αν την μονώσω την μητρική δεν θα κανει.... :p

Βασικά θέλω να έχω καλές θερμοκρασίες όπως έχω και τώρα με τον αέρα 30-32 σε idle με 40-44 full οταν εχω τον cpu με το multi 11-12 και fsb266..

Επισης θέλω να με κρατάει να τον ανεβάσω λίγο μεχρι κανα 4100 και οχι να μου χτυπάει κατακόρυφα θερμοκρασία στα ύψη...

Όριο τίμης υπολογίζω περίπου 200 η αντε και 250 αν ειναι θα τα δώσω..

εχετε να προτείνεται τπτ custom γτ δεν κατέχω και πολλά απο τα νερά....

Βλέπω κάτι αντλίες της eheim με μικρότερη pump capacity να ειναι πιο ακριβες απο καποιες hydor με 1200l/h..

Προτείνετε μου εσεις κατι που να τα εχει ολα ( block, αντλία, ψυγείο, reservoir, ρακορ, λαστιχα και οτι αλλο χρειαζεται.):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σε εχασα λιγο καπου..

βαλε υδροψυξη (υπαρχουν πολλα threads για το τι θα χρειαστεις) και αν θες τα 4100 ριχνεις παγακια μεσα για να σε κρατησει χαμηλα εχοντας ενα ανεμιστηρα στο μπλοκ..

αν το παρακανεις θα πρεπει να μονωσεις το μπλοκ.

δες εδω πχ --> http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=517

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.