Jump to content


προβλημα με ο/c


osiris

Recommended Posts

γεια χαρα παιδια..

ειμαι νεος με τον υπολογιστη οχι απο γνωση αλλα απο τρελα με το modding..

ειδα το site σας και κολλησα

εχω τον εξης υπολογιστη..

intel core 2 duo 6700

asus p5b premium

2gb ocz reaper 4-4-4-15

enermax 500w

8500gt 512mb

μεσω λοιπον τοy ai suite τον ανεβασα στα 2.9mhz με 1.32ν

το αποτελεσμα ηταν κατα την επανεκκινηση να αναψει για ενα δευτερολεπτο, να σβησει κ στη συνεχεια να αναψει κανονικα. οι θερμοκρασιες σε full ειναι 51 και σε idle 40..

η ψυκτρα ειναι η coolermaster mars.. (ερχεται και το νερακι συντομα..)

προφανως κατι δεν εκανα σωστα αλλα το θεμα ειναι τι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steliosk1 [16-07-2007 17:44]

το αποτελεσμα ηταν κατα την επανεκκινηση να αναψει για ενα δευτερολεπτο, να σβησει κ στη συνεχεια να αναψει κανονικα. οι θερμοκρασιες σε full ειναι 51 και σε idle 40..

προφανως κατι δεν εκανα σωστα αλλα το θεμα ειναι τι?

Είχα διαβάσει τυχαία σε κάποιο forum της asus ότι είναι φυσιολογικό αυτό (επανεκκίνηση να ανάψει για πολύ λίγο, να σβήσει κ στη συνέχεια να ανάψει κανονικά). Κυρίως μετά από αλλαγές σε hardware ή συνδεσμολογίας). Έγραφε πως πολλά motherboard της asus το κάνουν. Στο P5W δεν μου έχει τύχει.

Δεν νομίζω να υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι και γω που το είχα βρει ! Μάλλον στο forum της asus αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Έχω την έντονη εντύπωση (αλλά δεν μπορώ να το ισχυροποιήσω) ότι η συμπεριφορά αυτή του motherboard είναι γνωστή και δεν δημιουργεί άλλα προβλήματα.

Πάντως οι πιο πολλές αναφορές που υπάρχουν λένε να απεγκαταστήσεις τελείως το ai suite και να κάνεις ...τη δουλειά από το bios.

Να θεωρήσω προφανώς ότι έχεις το τελευταίο bios 0705 ;

Πιθανότατα κάποιος με το ίδιο motherboard να μπορέσει να μας πει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα για την P5B δεν ξερω αλλα και σε P5W και σε ολες της commando που περασαν απο τα χερια μου

Μου εκανε αυτο το πραγμα που λες ....

Εχει αναφερθει καπου στο φορουμ οτι το κανουν πολλες μητρικες της ASUS ....

Αρα δεν πρεπει να αγχωνεσαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.