Jump to content



Seasonic M12-700 - Αξίζει;


LevelOne

Recommended Posts

Thanks για το on-the-fly! Το περίμενα οτι ειναι καλό, απλα ήθελα επιβεβαίωση και ηρθε με τον καλύτερο τρόπο! :T: Αυριο πρωι πρωι το παίρνω στα 149Ε. Δεν νομίζω να υπάρχουν και πολλά καλύτερα σε αυτά τα λεφτά...

Τελικά οι φήμες οτι είναι μονορέιλ ισχύουν; Γιατί αν ισχύουν είναι ότι πρέπει για SLI λόγω της κατάργησης των γνωστών προβλημάτων (240VA περιορισμός της μίας 12V)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne

Τελικά οι φήμες οτι είναι μονορέιλ ισχύουν; Γιατί αν ισχύουν είναι ότι πρέπει για SLI λόγω της κατάργησης των γνωστών προβλημάτων (240VA περιορισμός της μίας 12V)...

Αυτό δυστυχώς δεν το ξέρω.Δεν το έχω ψάξει το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Seasonic αξίζει με το παραπάνω χτύπα το .:)

Αρχική απάντηση από ερμαρος

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=923354

Φιλε Ερμή το θέμα είναι αν αξίζει το συγκεκριμένο τροφοδοτικό που είπε ο LevelOne ,δεν ζήτησε να του προτείνουμε κάποιο αλλο και γιαυτο εισαι λιγο :OT:

Δεν εχω τιποτα μαζι σου και ουτε θελω.:flower:

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

ποιό απ όλα?

Εννοει το Etasis που εκανε λινκ ο αλλος .:)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το πρότεινε λόγω του σχολίου που έκανα, για το αν υπάρχουν καλύτερα σε αυτά τα λεφτά.

Ομως, δεν νομίζω πως ειναι καλύτερο το Etasis. Ούτε modular είναι (θέμα γουστου), ούτε έχει πιστοποίηση 80 Plus (απόδοση τουλάχιστον 80%).

Επίσης σε μια ματιά που έριξα σε reviews, το Etasis πάσχει απο χρόνιο rippling, ενώ το Seasonic είναι άψογο ακόμα και σε full load (>700W). Ούτε rippling και οι γραμμές ειναι βράχος.΄

Ευχαριστώ για την πρόταση, αλλα πήγα και πήρα το Μ12 :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne [Σήμερα, στις 11:06]

Ούτε modular είναι (θέμα γουστου):

To μοντουλαρ δεν είναι θέμα γούστου.

Είναι η θυσία της αξιοπιστίας χάριν της εμφάνισης.

Link to comment
Share on other sites

Ορθόν, αλλα δεν έχω ακούσει ποτέ για κάποιο πρόβλημα λόγω modular σχεδιασμού. Και οπως ανέφερε και ο AN7 OverClocker σηκωνε C2D στα 5G και 2x2900XT, αυτο μου αρκεί...

Για rippling και αλλα τέτοια φαινόμενα, δεν το συζητάμε, είναι ανύπαρκτα.

Που αλλού θα μπορούσε να "ξεσπάσει" ενα modular. Εκτος και αν λέμε για λιωμενα καλώδια και βύσματα αλλα αυτό ειναι extreme...

Ασε το άλλο... Αντε να στριμώξεις ολόκληρη μακαρονάδα μέσα στο stacker...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.