Jump to content



E6x50 G0 revision spotted @ Plaisio


diperr

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες,

αγόρασα την Πέμπτη έναν tray E6750 SLA9V και ρίχνοντας μία ματιά και στους υπόλοπους E6x50 της παρέας είδα ότι και αυτοί είναι SLA Intel Processor Finder.

Να τονίσω ότι δεν έχω bencάρει αλλά σε θερμοκρασία δωματίου 25+°C και με μία Ultra 120 (δυστυχώς στραβή) , στο bios ήταν στους 29 max.

Θα έχει και συνέχεια.

:devil:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από diperr

σε θερμοκρασία δωματίου 25+°C και με μία Ultra 120 (δυστυχώς στραβή) , στο bios ήταν στους 29 max.

Μην εμπιστεύεσαι και τόσο το bios, για σωστές temps τρέξε ένα core temp στα win

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter

Γενικά η καινούρια σειρά έχει τρομερά χαμηλά temps. Δεν είναι μόνο το δικό σου κομμάτι, αλλά όλη η παραγωγή. Ετοιμάστε τα για benches.

Νομιζω τα ES κομματια δεν κλοκαραν καλα:( :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mitsosoft

Μην εμπιστεύεσαι και τόσο το bios, για σωστές temps τρέξε ένα core temp στα win

Κοίταξε είναι λίγο δύσκολο να είναι πραγματικά στους 40°C, αν και όχι εντελώς απίθανο.

Θα τεσταρω και θα ποσταρω (ελληνικότατα ρήματα :p)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα πραγμα ξερω ...

Σημερα ανοιγοντας το πισι ξεχασα να ανοιξω την αντλια νερου ....

Καθομουν στο πισι 45 λεπτα περιπου και ειδα οτι το νερο στο τανκ δεν κυκλοφορει ....

Κοιταω το Abit Uguru και εδειχνε μονο 42 βαθμους :cool:

Εννω με τον 6600 και κλειστη αντλια ουτε bios δεν εμπαινε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 13:36]

Ωπα ρε φίλος 45 λεπτά με κλειστή αντλία ? Μηπως ηταν και το Pc κλειστο :hehe:

To ειχα παθει κι εγω οταν ειχα ρελε στην 1250 που καμμια φορα δεν εκανε καλη επαφη ή την εχανε.

2 φορες με τον optie 170@2700 και μια φορα με τον P-d 930@4200 ολες τις φορες με την vga στο λουπ.

Νταξει 45 λεπτα δεν ηταν, αλλα μεταξυ 5λεπτο 10λεπτο περασε μεχρι να το παρω πρεφα... αλλα δεν καηκε το συμπαν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 21:32]

Νταξ ,. τα ιντελια γινανε πιο δροσερά και απο α64 μονοπυρηνο .

η αληθεια ειναι οτι τα ζηλευω. το via των 25w ειναι πιο ζεστο.
Link to comment
Share on other sites

ρε παλουκαρια , επειδη και λιγο δυσπιστος. πως ειναι δυνατον να εγιναν τοσο κρυα , 2 κονροε μαζι ειναι. εδω ενας ηταν και ανεβαζε αρκετα θερμοκρασιες. πως ειναι δυνατον εσεις με 2 κονροε να εισαστε πιο κρυοι απο εμενα με ενα κονροε και ΤΟΠ αεροψυξη κατω απο αρκουδισιον?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 22:11]

ρε παλουκαρια , επειδη και λιγο δυσπιστος. πως ειναι δυνατον να εγιναν τοσο κρυα , 2 κονροε μαζι ειναι. εδω ενας ηταν και ανεβαζε αρκετα θερμοκρασιες. πως ειναι δυνατον εσεις με 2 κονροε να εισαστε πιο κρυοι απο εμενα με ενα κονροε και ΤΟΠ αεροψυξη κατω απο αρκουδισιον?

Ρε Τ-τ-τ-τακη για διπυρηνους G0 μιλανε οχι για quad.

Αντε γυρνα στο Prison Break σου.

Link to comment
Share on other sites

Αααααα κι εδώ κόλλημα με αυτή τη χαζοσειιράααα??? Ντροπήηηηη (την είδα σε μία εβδομάδα εγω, μία η μητέρα μου, 5 μέρες η αρραβωνιαστικιά μου και τώρα έχω ως βασικό χόμπι να γελάω όταν κολλάει κάποιος γνωστός μου που του πασάρω λίγα επεισόδια και μετά με ψάχνει τρελαμένος....@@@@ΛΟΟΛΟΛΟΛ)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 04:02]

Εμένα πάντως μόνο κρύο δεν είναι...

orthos4ws0.jpg

Τι λες ρε φίλε που δεν είναι κρύος. Για δες 6600 με περίπου το ίδιο ρεύμα με σένα, χαμηλότερη συχνότητα και prime που μόλις άρχισε (δηλ + 2 ή 3 βαθμούς ακόμα)

D-tek fuzion, Ek 8800gtx, d5, τριπλό thermochill

2007-07-30_052121.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα temps του core μην τα κοιτάς είναι σταντέ λάθος.

Σον 628Α να δείς πόσο είχα...60*C σε ιδλε με το ίδιο ρεύμα...

Πάντως μέχρι να βγεί κάποιο πρόγραμμα που να μετράει σωστά τους πυρήνες του G0..πρέπει να χώσω ένα θερμοζεύγος πάνω στο IHS

Εγώ είμαι με fuzion,2πλο 46άρι(ακα χοντρό/extreme),8800 στο loop και L30

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.