Jump to content



Το πρόβλημα παραμένει και με άλλη κάρτα


michailovits

Recommended Posts

Θυμάστε τον χαμό που είχε γίνει με την gecube μου που είχε πρόβλημα και έβγαζε πρόβλημα το vpu recover

Να μη τα πολυλογώ πήρα χτες την Sapphire x1950pro 512mb με τους νεότερους drivers με τα όλα και μου ξανα έβγαλε το ίδιο πρόβλημα.

Μηπως φταέι το οτι η κάρτα στέλενι τον αέρα της τον ζεσ΄τό στο εσωτερικό του κουτιού και ο ανεμηστίρας του κουτιού σιγκρούετε με τον αέρα της κάρτας???

Τι μπορώ να κάνω???Πραγματικά θα τρελαθώ παιδιά!Δεν το γλιτώνω!

Πως μπορώ να πηράξω τις στρροφές του ανεμηστίρα της κάρτας?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κατι ακόμα να τρελαθείτε.

Και φορματ έκανα (πάντα κάνω) και πρόσφατη αναβάθμιση.

Απο msi k8n sli (939 amd) πήγα σε asus m2n sli deluxe (am2 amd) με ακριβώς τα ίδια προβλήματα.Και μνήμες άλλαξα και απο όλα.

Εδω θέλω μια απάντηση ξεχωριστή

Με βάση όλα τα παραπάνω ή το τροφοδοτικό έχει κάποια βλάβη ή έχει πρόβλημα το κουτι με τθς θερμοκρασίες.

Σωστα?

Καμιά άλλη ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσα και ένα tagan τότε με την παλιά κάρτα αλλα στα 430watt με το ίδιο πρόβλημα.

Τώρα έβαλα το ati tools, ανέβασα τις στροφές του ανεμηστήρα και όλα οκ μέχρι στιγμής.

Λοιπόν θα δοκιμάσω και κανένα καλύτερο τροφοδοτικό και θα ποστάρω όταν το κάνω αυτό

Ευχαριστώ προς το παρών

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν είναι οι drivers οι θερμοκρασίες δωματίου είναι πολύ λκαλές δεν ξέρω ακριβως πάντως είναι αρκετα δρισερό.

Οι θερμοκρασίες της κάρτας είναι περίπου 56C σε IDLE.

Έβαλα το speedfan και φένετε να έσρτωσε κάπως η κατάσταση θα πάρω και ένα μεγαλύτερο τροφοδοτικό τώρα να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.