Jump to content



Tested Games For Windows Vista


anastasia78

Recommended Posts

Εχω εδω και αρκετους μηνες σε χρηση το λειτουργικο συστημα Microsoft Windows Vista.

Το προβλημα μου ειναι οτι πολλα παιχνιδια παλια αλλα και μερικα σχεδον καινουργια μου κολανε συνεχεια.

Μου πεταει ενα παραθυρακι που και που, που λεει οτι δημιουργηθηκε ενα σφαλμα και ψαχνει να βρει λυση μεσα απο το ιντερνετ για να το διορθωσει.

Το θεμα ειναι οτι μηνες τωρα που κανει συνεχεια για ελεγχους και ευρεση λυσεων δεν εχει βρει ακομη τιποτα.

Σας εχει συμβει καμια φορα κατι τετοιο και σε ποια παιχνιδια?

Ποια παιχνιδια ειναι αυτα που εχετε παιξει οι ιδιοι χωρις να σας παρουσιαστει κανενα προβλημα?

Προτεινω να κανουμε μια λιστα με δοκιμασμενα παιχνιδια σε Vista που δουλευουν χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από gbak

εγω εβαλα τα vista 64bit ult δοκιμασα το battlefield 2 δεν ετρεχε...και τα βγαλα παλι...

Same εδώ με το Guild Wars....έφυγαν πιο γρήγορα και από σφαλιάρα σε ηλιοκαμμένη πλάτη:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chill-out [30-07-2007 22:50]

@anastasia δοκιμασες compatibillity winxp ?

Οχι δεν δοκιμασα και δεν ξερω πως γινεται.

Μπορεις να με βοηθησεις?

Παντως οτι παιχνιδια δοκιμασα σε Windows Vista Premium που εχω ολα μου παρουσιαζουν προβληματα κατα την εκτελεση τους.

Δυστηχως ακομη ακρη δεν εχω βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anastasia78 [30-07-2007 20:41]

Εχω εδω και αρκετους μηνες σε χρηση το λειτουργικο συστημα Microsoft Windows Vista.

Το προβλημα μου ειναι οτι πολλα παιχνιδια παλια αλλα και μερικα σχεδον καινουργια μου κολανε συνεχεια.

Μου πεταει ενα παραθυρακι που και που, που λεει οτι δημιουργηθηκε ενα σφαλμα και ψαχνει να βρει λυση μεσα απο το ιντερνετ για να το διορθωσει.

Το θεμα ειναι οτι μηνες τωρα που κανει συνεχεια για ελεγχους και ευρεση λυσεων δεν εχει βρει ακομη τιποτα.

Σας εχει συμβει καμια φορα κατι τετοιο και σε ποια παιχνιδια?

Ποια παιχνιδια ειναι αυτα που εχετε παιξει οι ιδιοι χωρις να σας παρουσιαστει κανενα προβλημα?

Προτεινω να κανουμε μια λιστα με δοκιμασμενα παιχνιδια σε Vista που δουλευουν χωρις προβληματα.

Kανε Double boot αμα εχεις χωρο kαι εγκατεστησε και τα XP για να εχεις δυο λειτουργικα

η

σβησε τα Vista και βαλε τα XP

Mην γινεσαι θυμα της υπερκαταναλωσης μονο και μονο επειδη βγηκε κατι καινουργιο...Επειδη οι αλλοι ειναι θυματα δεν σημαινει οτι πρεπει να γινεσαι και εσυ

Τα XP τρεχουν γρηγοροτερα και πιο σταθερα τα περισσοτερα παιχνιδια αυτη την στιγμη

Αμα ψαξεις περισσοτερο και σε ξενα site ειναι παρα πολλοι που εχουν προβληματα σε οτι αφορα τα vista και παιχνιδια οποτε δεν εισαι μονη

Και ειναι αρκετοι που εχουν εγκαταστησει και τα δυο λειτουργικα για αυτο το λογο

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 10:49]

εμαα βιστα δεν θελατε? εγω την ψιλιαστηκα απο το πρωτο παιχνιδι κιολας...τα βγαλα για να μην πεσω στο τριπακι αυτο βαριομουν...ασε που τελικα δεν μου αρεσουν...

Συμφωνουμε :)

μονο φιγουρα και μοστρα ειναι (Αero)...ακομα και αυτο απο MAC OS το δανειστηκαν τελοσπαντων...

Αντε μηπως βγει το service pack 1 και φτιαξουν τα πραγματα

Vista παντως φετος δεν βιαζομαι να βαλω και ουτε το βλεπω, μια χαρα τρεχω τα παντα σε XP

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickthegreek

To world of warcraft παιζει στα vista?

Φυσικά και με λίγο παίδεμα και σε dual-monitor:

http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=113192867&postId=1131728078&sid=1#0

Κι εκτός αυτού, έχω γράψει στο ανάλογο topic ότι τα παρακάτω παίζουν απροβλημάτιστα και μάλιστα στα VistaUlt64

Armed Assault

BattleField 2142

C&C Tiberium Wars

Company Of Heroes

Football Manager 2007

Ghost Recon Advanced Warfighter 1 & 2 *

IL-2 Sturmovik 1946

Medieval II Total War

NFS Carbon (compatibility mode Win 98/me)

Oblivion

Silent Hunter 4.0

Splinter Cell Double Agent *

S.T.A.L.K.E.R.

Supreme Commander

Test Drive Unlimited

X3

*Για να παίξουν με ΑΤΙ πρέπει να γίνει disable το Catalyst A.I.

Edit: Όλα αυτά παίζουν από τις αυθεντικές εκδόσεις. Το αν κάποια cracks ή no-dvd patches τους χαλάνε τη συμβατότητα με τα Vista, δεν το γνωρίζω και δε με νοιάζει κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βίξ [Σήμερα, στις 12:28]

Εκτός από τα προβλήματα συμβατότητας, υπάρχουν και σοβαρά προβλήματα στις επιδόσεις των Vista ΚΑΙ στα παιχνίδια. Αυτό που μπορεί κανείς να πεί με σιγουριά είναι οτι εγκαθιστώντας τα Vista είναι σαν να αλλάζεις την κάρτα οθόνης σου με μιας κλάσης πιο κάτω.

downgrade κολλητέ , αλλα εσυ με τα VIsta.

1ον . Θα έχεις Vista , ενω ολοι οι αλλοι θα παιδευοντε με τα xp τα ξεπερασμένα.

2ον . Θα έχεις Aero..

3ον Ολα τα χρήσιμα gadgets.

4ον Και σημαντικότερο . . . . dx10 , ακα με την dx10 Κάρτα σου , θα μπορεις να χαρείς όλα τα θαυμάσια παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν σε κανα χρόνο .

Link to comment
Share on other sites

@Βιξ: χααχαχχαχαχχααχαχχαχαααχαχαχχαχχ :rofl: Είσαι κορυφαίος μιλάμε! :worship:

Κάθισες κι έκανες επιμελώς όλη αυτή τη δουλειά στο Photoshop, μόνο και μόνο για να δείξεις ότι σε συμφέρει. Μπράβο!

Αφού έκανες τον κόπο να βάλεις screenshots από το [H], γιατί δεν έβαλες και του WoW και του Prey? Επειδή εκεί τα Vista είναι πιό γρήγορα από τα ΧΡ? Αντίθετα, του Prey έβαλες το screenshot από το eXtreme Tech που το δείχνει πιό αργό?

Επίσης από το [Η] προτίμησες τη μέτρηση του CoH ενώ εδώ το eXT το βγάζει πιό γρήγορα στα Vista.

Όπως σου είπα και τις προάλλες είναι ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ να παρουσιάσεις τα πράγματα όπως σε συμφαίρουν. Κι σου βρήκα ήδη δυό φάουλ, χωρίς να ψάξω ούτε για εκδόσεις drivers ούτε τίποτα άλλο.

Ελπίζω για τόσο κόπο να κερδίζεις κάτι και να μην το κάνεις απλά από κόλλημα :hi:

Edit: Φυσικά το άρθρο στο eXT, που λέει ότι τα Vista είναι ασφαλέστατα και δε χρειάζεσαι antivirus, δε θα το διάβασες, ή αν το διάβασες το έκανες γαργάρα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.