Jump to content



Mushkin HP2 5300~~clocks-benchmarks


jimakos21

Recommended Posts

Γεια σας φιλοι μου λαμπιτες.!

Μετα την αγορα νεων μνημων στο pc μου (Mushkin HP2 5300) θεωρησα καλο και χρησιμο να ποσταρω τους χρονους που επιασα με το παρων συστημα τις υπογραφης μου!

Η μνημες δουλευουν μαμα στα 667 με χρονους 4-4-4-10 και ρευμα 1,9 volt !

Οι μνημες ανεβηκαν ανετα στα 800mhz με 4αρια παλι δινοντας λιγο παραπανω ρευμα στα 2,1v! Ολα αυτα απροβληματιστα με 12ωρο memtest free.!

Αν κ δεν εχω pc που χτυπαει 1000αρια στα mhz δοκιμαστικε σε ενος φιλου κ λειτουργισαν εξισου απροβληματιστες στα 1000 με 5αρια...!:) :)

Συντομα και εικονες και τα πρωτα benchmarks για οσους ενδιαφερονται... :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ προχειρο το τρεξιμο στο superPi αλλα δεν πειραζει.. :p :P :tomato: :tomato:

Μπορει κ παραπανω σιγουρα! Αν και δεν περιμενω παρα πολυ παραπανω απο τον επεξεργαστη μου μπορω να πω το εχω καλυτερους χρονους απο τις προηγουμενες μνημες.:whistling

Τεσπα ετσι και αλλιως for fun ειναι! Απλα το θεμα ειναι οτι οσοι ψαχνουν για μνημες κ πληροφοριες να δουν καποιες αποδωσεις του προΐοντος.http://www.hwbot.org/searchResults.do?direction=&applicationId=0&teamId=0&userName=jimakos&gpu=&cpu=&minScore=&maxScore=&gpuId=0&cpuId=0&offset=0&displayAdvanced=false&countryId=0&dateFrom=&dateUntil=&minGpuCoreFreq=&maxGpuCoreFreq=&minGpuMemFreq=&maxGpuMemFreq=&minCpuFreq=&maxCpuFreq=&system=&minTotalPoints=

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

φίλε μου τις ίδιες έχω και εγω στην Abit ab9-pro αλλα πάνω απο 420ΜΗζ(840) δεν μπορώ να πάω! δεν ξέρω τι φταίει δεν νομίζω να φταίνε οι μνήμες πρεπει να πανε πολύ παραπανω γιατι και σε αλλα reviews που εχω δει τα 450ΜΗζ με 2.1volt τα έχουνε,μαλλον φταίει η μητρικη τι να πω γιατι πανω απο 2.05volt στο bios ότι και να βάλω δεν ανοίγει το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι αγγελίες εκτός της κατηγορίας του παζαριού. Arxagelos διόρθωσε το ποστ σου, σε παρακαλώ.

2) Πόσο κάνουν αυτές οι μνήμες, και

3) Ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος αυτές τις μνήμες και να μη δώσει 100 να πάρει τις Ballistix 667MHz 3-3-3, που έχουν D9GMH και πάνε "στο θεό";

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 15:40]

1) Όχι αγγελίες εκτός της κατηγορίας του παζαριού. Arxagelos διόρθωσε το ποστ σου, σε παρακαλώ.

2) Πόσο κάνουν αυτές οι μνήμες, και

3) Ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος αυτές τις μνήμες και να μη δώσει 100 να πάρει τις Ballistix 667MHz 3-3-3, που έχουν D9GMH και πάνε "στο θεό";

1.ok

2.ποσο εχουνε δεν ξερω εγω της πηρα 210 πριν 5-6 μηνες.

3. ο λογος ειναι οτι το παιδι εχει ακριβως το ιδιο μοντελο και θα μπορεσει να παει στα 4gb χωρις να χρειαστει να ανησυχεί για τυχων ασυμβατότητες αμα παρει αλλα 2χ1GB αλλης εταιρειας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 17:48]

ο λογος ειναι οτι το παιδι εχει ακριβως το ιδιο μοντελο και θα μπορεσει να παει στα 4gb χωρις να χρειαστει να ανησυχεί για τυχων ασυμβατότητες αμα παρει αλλα 2χ1GB αλλης εταιρειας.

Μα δε μίλησε κανείς για 4 γίγα. Μιλάμε για το αν υπάρχει λόγος να παλεύει κάποιος για 450Mhz με 5άρια και να μην πάρει 2 γίγα Ballistix στα 667MHz με 3άρια, που παίζουν σχεδόν εγγυημένα στα 1000+ με 4άρια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 16:24]

Μα δε μίλησε κανείς για 4 γίγα. Μιλάμε για το αν υπάρχει λόγος να παλεύει κάποιος για 450Mhz με 5άρια και να μην πάρει 2 γίγα Ballistix στα 667MHz με 3άρια, που παίζουν σχεδόν εγγυημένα στα 1000+ με 4άρια...

εγώ μήλησα για 4gb διάβασε πιο πάνω και του πρότεινα αμα θελει να παει στα 4 να μου πει γιατι πουλαω τις ίδιες μνήμες και το παιδι ειναι ευχαριστημενο απο την αγορα που έκανε και κατα δευτερον όπως βλέπεις στην υπογραφή του δεν κλοκάρει στον Θεο, αυτα που λες καλα ειναι αλλα υποθετικα. Το κόλλημα σου δεν καταλαβαίνω πιο είναι? :blink:

(που να διαβασεις πιο πανω αφου εκανα edit και το εσβησα αυτο που του πρότεινα "αμα θες να πας στα 4bg πες μου γιατι εχω βγαλει τις δικες μου στο σφυρι" γιατι ειπες να μην κανω παζαρια) τεσπ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.