Jump to content



δεν μου εμφανιζει το dvd-rec


def

Recommended Posts

παιδια εδω και μια ωρα στο εικονιδιο ο υπολογιστης μου δεν μου εμφανιζει το dvd-rec σαν εικονιδιο δεν υπαρχει καθολου ,ενω παιρνει ρευμα, στην αρχη οταν μπουταρι το γραφει μολις μπαινω στα vista 32 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,παρακαλω βοηθηστε με:( αλλαξα dvd και παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

χμ.. μια ψιλοακυρη ερωτηση μην παρετε τις ντοματες αμεσως :D:p , μην τυχον και εχεις ξεκλειδωτο firmware rpc1?? με ολα αυτα τα κουλα που ακουω περι DRM , δε θα μου εκανε εντυπωση αν ενα τετοιο dvd-r/rom ετρωγε πορτα στα vista

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα μιας και το πρόβλημα είναι παρόμοιο.

Ο γιος ενός φίλου μου χωρίς να ξέρει τι ακριβώς έχει κάνει (Απ'ότι μου είπε κάτι προσπαθούσε να σβήσει γιατί του γέμισε ο σκληρός), μόλις μπουτάρει το pc του δεν βλέπει στον explorer τα δύο dvd που έχει. Ένα ανάγνωσης και ένα εγγραφής. Στη διαχείριση συσκευών τα βγάζει με κίτρινα θαυμαστικά. Όταν μπουτάρει το pc απ΄ότι είδα τα βλέπει κανονικά,τα φωτάκια αναβοσβήνουν και το πορτάκι λειτουργεί. Διέγραψα τις συσκευές και έκανα restart. Τα βρίσκει σαν καινούρια και περνάει κάποιους drivers αλλά πάλι με κίτρινα θαυμαστικά τα βάζει και πάλι δεν φαίνονται στον explorer.Ούτε και από το cmd όταν βάζω d ή e δεν βλέπει κάτι. Στους drivers info μου βγάζει ότι κάτι δεν πάει καλά με τους drivers. Υπάρχει κάποια λύση εκτός από format καθώς για τα συγκεκριμένα drives δεν βρήκα να υπάρχουν ειδικοί drivers?

Το αντιγραφτικό είναι lg και το άλλο δεν θυμάμαι τώρα. Το λειτουργικό είναι xp home.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.