Jump to content



ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΟΥ


Fmx

Recommended Posts

καταρχας μην γραφεις με κεφαλαια γιατι ειναι σαν να φωναζεις ...;)

κατι πεζει με την συνδεση σου....λες οτι εχεις 768 kbps και στην εικονα δειχνει οτι εχεις 4mbit...η κανω καποιο λαθος???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman

καταρχας μην γραφεις με κεφαλαια γιατι ειναι σαν να φωναζεις ...;)

κατι πεζει με την συνδεση σου....λες οτι εχεις 768 kbps και στην εικονα δειχνει οτι εχεις 4mbit...η κανω καποιο λαθος???

Τι να πω δεν εχω ιδεα...εχω ακουσει οτι η οτενετ κανει αναβαθμισεις αλλα δεν νομιζω να το πηγε τοσο..

Καλο ειναι να το τσεκα;ρεις και εσυ να δεις αν ισχυει

Περιμενω τα αποτελεσματα σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman [Σήμερα, στις 19:41]

....λες οτι εχεις 768 kbps και στην εικονα δειχνει οτι εχεις 4mbit...η κανω καποιο λαθος???

το 4mbit το βγαζει σε καθε περιπτωση ειναι απλα γραφικο δεν εχει σχεση με την ταχυτητα σου.

Δοκιμασες και αλλους σερβερς εκτος απο τον προτεινομενο? εμενα στον προτεινομενο μου λεει χαμηλοτερη ταχυτητα απ'οτι σε αλλους.Προσπαθησε να βρεις εναν με ping κατω απο 90.

Link to comment
Share on other sites

391kbits/s ειναι!!!Αν ηταν 391ΚΒ/s τοτε θα ητανε 4Mbits.

FMX,τα speed tests δεν ειναι και τοσο αξιοπιστες μεθοδοι για να μετρησεις την γραμμη σου.Κατεβασε απο τον FTP server του provider σου κανενα μεγαλο αρχειο 30-40ΜΒ και δες που τερματιζει η ταχυτητα σου.Αν πιανεις 70-75ΚΒ/s ειναι μια χαρα(αν πιανεις 70-75Κb/s....κλαφτα και αστα).

ftp.ntua.gr ftp.otenet.gr ftp.forthnet.gr για παραδειγμα!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από batraxos

391kbits/s ειναι!!!Αν ηταν 391ΚΒ/s τοτε θα ητανε 4Mbits.

Κάνεις λάθος ξανακοίτα την εικόνα.

Αρχική απάντηση από batraxos

Αν πιανεις 70-75ΚΒ/s ειναι μια χαρα(αν πιανεις 70-75Κb/s....κλαφτα και αστα).

Λες το ίδιο πράγμα ,εκτός άμα είμαι θεόστραβος...:)

EDIT: @dubber + batraxos Αυτα εδώ δηλαδή ποσο είναι????(κοιτα εικονα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman

Κάνεις λάθος ξανακοίτα την εικόνα.

Οχι σωστα τα λεει, ειναι 391kb/s aka 391kbps. Αν το b ηταν κεφαλαιο θα εννoουσε Byte τωρα δεν ειναι και αυτη η συνδεση ειναι αργη:) :)

@Fmx:

Κανε οτι σου λεει ο batraxos και ελα πες μας;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Οχι σωστα τα λεει, ειναι 391kb/s aka 391kbps. Αν το b ηταν κεφαλαιο θα εννoουσε Byte τωρα δεν ειναι και αυτη η συνδεση ειναι αργη:) :)

@Fmx:

Κανε οτι σου λεει ο batraxos και ελα πες μας;)

Ναι εχεις δικιο και ζητω συγνωμη στους πανω για την 'επιθεση'

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβαζω με 64.4ΚΒ/sec το itunes που ειναι 48mb μεγεθος

Τελικα ειναι καλη η ταχυτητα μου για τα λεφτα που δινω η μου προτεινετε κατι αλλο?

2)Σημειωση¨Η οτενετ δεν με αφησε ποτε χωρις ιντερνετ σε αντιθεση με vivodi και forthnet που εχουν κατι φιλαρακια και δεν μπορουν να μπουν"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fmx

Λοιπον κατεβαζω με 64.4ΚΒ/sec το itunes που ειναι 48mb μεγεθος

Τελικα ειναι καλη η ταχυτητα μου για τα λεφτα που δινω η μου προτεινετε κατι αλλο?

2)Σημειωση¨Η οτενετ δεν με αφησε ποτε χωρις ιντερνετ σε αντιθεση με vivodi και forthnet που εχουν κατι φιλαρακια και δεν μπορουν να μπουν"

Λοιπον η ταχυτητα σου μου φαινεται παρα λιγο καλη, αμα φτανεις τα 65 μπορει να ποιανεις και 70-75 απο καπου αλλου:) :)

Το αν η οτενετ και γενικοτερα ο οτε μας κλεβουν και αν η συνδεση σου αξιζει τα λεφτα της με τις τρεχουσες εξελιξεις ειναι μια αλλη πικρη ιστορια. Παντως εσυ μπορεις να πεις οτι εχεις σχεδον οση σου προσεφεραν στο πακετο και δεν σου κοβουν την μιση οπως κανουν σε καποιες περιοχες της ελλαδας...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fmx [Σήμερα, στις 16:58]

Λοιπον κατεβαζω με 64.4ΚΒ/sec το itunes που ειναι 48mb μεγεθος

Τελικα ειναι καλη η ταχυτητα μου για τα λεφτα που δινω η μου προτεινετε κατι αλλο?

2)Σημειωση¨Η οτενετ δεν με αφησε ποτε χωρις ιντερνετ σε αντιθεση με vivodi και forthnet που εχουν κατι φιλαρακια και δεν μπορουν να μπουν"

E μια χαρά εισαι... και εγώ όταν ήμουν στα 768... το πολύ με 70 κατέβαζα.... μην την ψάχνεις, δυστυχώς εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα... δεν ειναι στο χέρι μας δηλαδή να διορθώσουμε τις ταχύτητες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.