Jump to content



Laptop για gaming


oOoOo

Recommended Posts

Ψαχνω ενα λαπτοπ για gaming με καρτα γραφικων σαν την 7600 ή ανωτερη. Προτειμω να ειναι hp ή vaio αλλα σε τιμη κατω απο 1400.

Με σκληρο πανω απο 100GB μνημη 1 ή 2 GB.

Μετα να εχει οθονη 15 ή 17, cpu C2D 1.8 - 2.2GHz, Κάμερα, Wifi, ethernet, usb 3-4 και πανω.

Αυτα ....

Ο παρακατω πως σας φαινετε ???

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=988804

απο εμφανιση λεει τπτ ? Το εχει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

turbo-x = multirama pc

αυτος ειναι σαν του πλαισιου με 160GB σλκηρο !!!

τα δυο καταστηματα αγοραζουν τα "κουτια" απο τον ιδιο εισαγωγεα...

Τωρα για την μπαταρια πραγματικα δεν ξερω , ουτε για εγγυηση ...

Το turbo-x diablo που εχει ο αδελφος μου ειναι ιδιο εξωτερικα με ενα αλλο των multirama!!!

αρα turbo-x ...

εχει κανενας κανενα απο τα παραπανω ?

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα multirama notebooks εχουν 3 χρόνια εγγύηση. Αντίθετα η turbo-x του plaisio έχουν ένα

Για την μπαταρία ο turbo-x έχει 6 cell Lion και ο Multirama 9 cell

Tώρα για τον σκληρό αν κολλάς εκεί ζήτα να βάλουν 200άρι. Ετσι και αλλιώς είναι 50 φθηνότερος ο Multirama. αν αλλάξεις το σκληρο θα πάει ίδια τιμη με τον turbo-x

Ο σκληρός αλλάζει και μπαίνει μεγαλύτερος η εγγύηση όμως δεν αλλάζει άλλο 1 και άλλο 3 χρόνια. Επίσης και η αυτονομία μετράει πιο πολυ για μένα απο την χωριτικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν σου αρέσει εξωτερικά και μόνο τι να πω ....δεν είναι πάντα το καλύτερο μέτρο σύγκρισης ...Εγω πάντως θα πρότεινα Multirama...μην ξεχνάς την εγγύηση και την αυτονομία....

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια εχει 4 ώρες ο turbo-x. Εγγυηση 3 χρονια και μπορεσα να κανω και καποιες μετατροπες απο 200σε 250GB τα σβιστα απο ελληνικα αγλικα κ.α. ενω στον Multirama (εκτος οτι εχω ακουσει, οχι τοσο καλα λογια για το ρμα + αναβαθμηση) δεν μπορουσα να κανω αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.