Jump to content



Οι καλύτερες κάρτες βάσει χρημάτων: Αύγουστος '07


neuromancer

Recommended Posts

Οι τιμές είναι σε $ αλλά και σε euro κάπως έτσι έχουν τα πράγματα. Αν δεν έχουν μάλλον πάνε να μας πιάσουν τον κ....!

http://www.tomshardware.com/2007/08/06/the_best_gaming_video_cards_for_the_money/

Οι 1950ΧΤ έχουν πέσει αρκετά και είναι καλά κελεπούρια. Πιό πάνω έχει ...σκαλοπάτι και θέλει το χέρι βαθιά στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και το άρθρο, η x1950pro έχει γενικά καλύτερες επιδόσεις από την 7900gs αλλά η δεύτερη overclockάρεται καλύτερα. Έγω πήρα την x1950pro τα Χριστούγεννα. Δε λέω καλή κάρτα για τα λεφτά της και παλεύει καλά με κατηγορίες DOOM3, FEAR, PRAY, STALKER για να πάρεις μια ιδέα. Όχι μεγάλες αναλύσεις βέβαια. 1024x768 και 1280x1024 (την πρώτη άνετα, τη δεύτερη με λίγο ζόρι αν θες και υψηλό quality).

Αν έπαιρνα σήμερα κάρτα θα πήγαινα στην κατηγορία των 280 για 8800 (έχω κακομάθει λίγο με την wide οθόνη.....).

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έχει πάρα πολύ καλές επιδόσεις η συγκεκριμένη ... Ότι καλύτερο νομίζω αυτή τη στιγμή (εφόσον εξισορροπεί αρκετά καλά το συντελεστή κόστους/απόδοσης), εκτός αν κοιτάξεις κάποια 8600GT & o/c ;)

Link to comment
Share on other sites

εντύπωση μου έκανε η γενικά χαμηλότερες τιμές κατα 30 στα 1905pro της εγχώριας αγοράς

και ταυτόχρονα η +40 απογείωση της x1950xt ....

μας στέλνουν επίτηδες σε κάτι μεγαλύτερο η μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 08:39]

και αυτό δικαιολογεί οτι έξω απέχουν μόλις 20$ ενώ εδώ 70?

Ελλάδα φίλε μου ... Ελλάδα ... :rolleyes:

Ευτυχώς που τώρα με την Η.Ο.Τ βγήκαμε πρώτοι στον κόσμο και σε κάτι ... (Είμαστε και στο sex πρώτοι αν δεν κάνω λάθος ε ? :p )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από george_o/c

Ελλάδα φίλε μου ... Ελλάδα ... :rolleyes:

Ευτυχώς που τώρα με την Η.Ο.Τ βγήκαμε πρώτοι στον κόσμο και σε κάτι ... (Είμαστε και στο sex πρώτοι αν δεν κάνω λάθος ε ? :p )

Προσεχε νεαρε πάντα με μέτρο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.