Jump to content



Tι κάνουμε σε αυτή τη περίπτοση? (Format Vista)


geogeoland

Recommended Posts

Κατ' αρχάς, αλλυλεγγύη σε όσους συμπάσχοντες στο καμίνι της πόλης! :p Κατα δεύτερον, στο θέμα μας. Απο ένα σύστημα πακέτο με προεγκατεστημένα τα Vista στο δίσκο, δεν έχει μείνει τίποτα σχεδόν. Το βασικό όμως είναι οτι έχει αλλάξει η Mobo και απο 965 έχει πάει στο p35. Το σύστημα δουλέβει, αλλά είναι εμφανές οτι του χρειάζεται format. Το ερώτημα είναι: Τί γίνεται σ' αυτή τη περίπτωση? Τα vista που έχω είναι OEM φυσικά και δεν ξερω τι παίζει σ' αυτή τη περίπτωση... Θα δεχθεί το format? Θα μπορεί να γίνει activation? Μπορώ να πάρω άλλο cd OEM? Τα φώτα σας plz!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα. Κι αν δεν δουλέψει το Online Activation, παίρνεις τηλέφωνο και το κάνεις ούτως ή άλλως. Κι αν σε ρωτήσουν τίποτα, τους λες "έκανα αναβάθμιση στην κάρτα γραφικών" και καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Κανονικότατα. Κι αν δεν δουλέψει το Online Activation, παίρνεις τηλέφωνο και το κάνεις ούτως ή άλλως. Κι αν σε ρωτήσουν τίποτα, τους λες "έκανα αναβάθμιση στην κάρτα γραφικών" και καθάρισες.

Μάιστα.... αν μου λύσει κάποιος και την (απο γενικό ενδιαφέρον) απορία του πως λειτουργεί αυτό το πράμα με το τηλέφωνο (πχ, σου δίνουν κάποιο κωδικό ή κάτι...) και που παίρνω τηλ, στα κεντρικά της microsoft hellas πχ (?) θα είμαι υπερπλήρης! :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και εγω. Don't worry. Μαλιστα αν θυμαμαι καλα στην αρχη σου βγαινει το robot και εσυ απλος ακολουθεις οδηγιες, πληκτρολογεις στο τηλεφωνο ενα κωδικο που σου λενε στο παραθυρο τα windows και αν το robot τον αναγνωρισει σου δινει κωδικο ενεργοποιησης αλλιως μετα live με καποιον εκει μεσα. Του λες πχ οτι ειπε ο Chosen και σου δινει αυτος μετα κωδικο και τελειωσες

Link to comment
Share on other sites

Απ, και μια ερώτηση τελευταία που προέκυψε τις ζεστές νύχτες του καλοκαιριού (πως λέμε τις κρύες νύχτες του χειμώνα καμία σχέση...). Με τα office τι παίζει? Εγκαθίστανται μέχρι και σε 3 διαφορετικούς υπολογιστές. Μετά απο format με τηλεφωνικό activation και μπας και υπάρχει κανένα πρόβλημα?

(Όχι ε? :p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.