Jump to content



MotoGP 3 (+ bloom?)


Dem

Recommended Posts

Προσπαθω να βάλω το bloom εφφε στο moto gp3, αλλά χωρις επιτυχια. Έχω δοκιμάσει συνδιασμους μπας και ξεκλιδωσει η επιλογή που φαινεται παρακάτω αλλά τιποτα.

Αν θυμαται ή ξερει κανεις κάτι...και στο net έψαξα αλλά δεν βρηκα τιποτα.

Στην επιλογή που εχει για AA την έβαλα και στο none μην δεν μπορουν να παιξουν και τα 2 μαζι αλλά τιποτα παλι.

post-4508-1416073168,844_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=motogp3+bloom+enable&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

http://www.rage3d.com/board/archive/index.php?t-33828799.html

Turn off "Full Screen Special Effects" in the options.

That kills all the effects, and plus when you do that though, and later decide to turn it back on, bloom/hdr is disabled in game, you need to goto the motogp.cfg and re-enable it.

Google is yar friend:T:

Για δοκίμασε και δες τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 12:57]

Στην επιλογή που εχει για AA την έβαλα και στο none μην δεν μπορουν να παιξουν και τα 2 μαζι αλλά τιποτα παλι.

Ναι όπως ειπα και στο 1ο post

To Antialiasing (Turn off "Full Screen Special Effects" in the options.) το βάζω στο off (none) αλλά δεν με αφηνει να επιλεξω το bloom και πάλι, ήταν το 1ο που έκανα.

Πάντως thanks darkCount, κάτι θα φταίει τώρα αλλά τι? Μπορει να έχει φαει "κόλλημα":p

edit : θα βγει κανα κανα άλλο με μηχανές? Δοκίμασα και ένα της ubisoft, το "ducati world championship" αλλά ήταν για τα βατομουρα, μακρια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

you need to goto the motogp.cfg and re-enable it.

Δεν διαβάζεις προσεκτικά όμως και με στεναχωρας. Πήγαινε άλλαξε το στο .cfg αρχείο και δες τι γίνεται. Εκτός αν εννοείς ότι το έκανες με αυτό τον τρόπο και δεν το κατάλαβα εγώ...οπότε είμαι ακυρος:T:

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το παρακατω ..βγαζω τα ΑΑ παω στο παρακατω και το αμοιγω με notepad απο false το κανω true, το κανω save. Παω στο bloom δεν ξεκλιιδωνει για να το τικαρω, μετα αν το ξανανοιξω το παρακάτω το βαζει μονο του στο false παλι.

Δεν ειναι προβλημα το καταλαβαινω αλλά μου χει σπασει τα νευρα. Αν εχει κανεις καμια ιδεα παρ ολα αυτα....

post-4508-1416073168,9584_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Θα βγει κανα κανα άλλο με μηχανές? Δοκίμασα και ένα της ubisoft, το "ducati world championship" αλλά ήταν για τα βατομουρα, μακρια.

Το Superbike Riding Challenge το έχεις τσεκάρει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.