Jump to content


είναι όντος σωστες οι θερμοκρασίες σε p35-dq6


fotis1972

Recommended Posts

έχοντας την p35-dq6 σε ενα silverstone tj-07 και με μπροστινο ανεμιστήρα βλέπω στο speedfan την temp1:51°c και την temp2:34°c φαντάζομαι αυτές κάποιες του nortbridge - southbridge ή κάτι άλλο διότι όταν πιάνω όλες τις ψυκτρες με το χέρι δεν είναι καν ζεστές, οπότε η απορία μου είναι τι θερμοκρασία είναι αυτή του temp1?? και όταν μπαίνει σε full load η temp2 ανεβαίνει πάνω απο 55 με θερμοκρασία δωματίου γύρω στους 30

τον επεξεργαστη μου τον δείχνει 28 (ε6850) και τους σκληρούς , ο ένας raptor 150 35°c

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από effect [Σήμερα, στις 19:17]

το temp1 είναι system, δηλαδή από ότι έχω καταλάβει southbridge. Το temp2 είναι θερμοκρασία επεξεργαστή από το σενσορα της μητρικής

και πως είναι δυνατόν να λέει 50 και εγω όταν πιάνω την ψυκτρα ουτε χλιαρή δεν είναι, αντίθετα θα ελεγα ουδέτερη θερμοκρασία

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε αυτό που με ρωτάς. Εμένα όταν λέει 34 (δηλαδή με ανεμιστήρα να το χτυπάει), είναι δροσερό, όταν δεν έχω ανεμιστήρα να το χτυπάει λέει 48 και με δυσκολία κρατάς το χέρι σου πάνω του. Έχεις ελέγξει αν τα χάλκινα heatpipes πατάνε καλά?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.