Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Respect!! "Ψησταριά Το Εμφραγμα"... Χμμμμ ρε λες...;;

Δεν' κακο... Αντε κανε την κινηση, που εισαι του χωρου. :big_boss: Δεν νομιζω να πεινασεις, δες τι κινηση εχει το φαγητοthread εδω (και τι σαπιλες τρωει ο κοσμος :p). Τους μισους να πιασεις πελατες... δεν θες τπτ αλλο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Η εκδίκηση του delivery...

Γύρισα 10 η ώρα κουρασμένος και πεινασμένος σπίτι και είπα να πάρω κάτι απ' έξω να ξεγελάσω την πείνα μου. Βάζω λοιπόν τον αδερφό μου που ξέρει τα κατατόπια να μου παραγγείλει 3 πίτα κοτομπέικον απ' όλα, τα 2 χωρίς πατάτες. Έτσι και έγινε, 10 και τέταρτο η παραγγελία είχε δωθεί.

Περνά η ώρα, ξαναπερνά, ξαναματαπερνά, πήγε 11 και 10, είχα αρχίσει να μασάω σίδερα. Ξαναπαίρνω τηλέφωνο το deliverάδικο.

(είναι από αυτά τα σύγχρονα που έχουν αναγνώριση κλήσεως και βάση δεδομένων με τους πελάτες τους)

Λέω ότι έχω παραγγείλει εδώ και 1 ώρα. Μου λέει τα 3 κοτομπέικον; Ναι λέω. Εμ, ξέρετε το σύστημα δεν μας έβγαλε διεύθυνση, έγινε ένα λάθος, έτοιμα είναι, να σας τα φέρω τώρα;

ΤΗΝ ΠΝΙΓΕΙΣ ΄Η ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΝΙΓΕΙΣ;;;;

Όχι της λέω ευγενικά, αλλά με αυστηρή φωνή την επιπλήττω ότι αν δεν λειτουργεί σωστά το σύστημα γιατί το χρησιμοποιούν και δεν ρωτάνε τον πελάτη ξανά την διεύθυνσή του.

Οπότε μου απαντά ότι είναι καινούρια και αυτή έκανε λάθος και συγγνώμη και τέτοια γλυκανάλατα. Οπότε της λέω:

Αφού ήταν ανθρώπινο λάθος σε συγχωρώ. (ενώ άμα έφταιγε το σύστημα θα τους είχα βρίσει)

Το αποτέλεσμα, πήγα στην κουζίνα και ξανάφτιαξα μια σπιτική πίτσα σαν αυτή, τη συνόδευσα με ντοματοσαλάτα με φέτα, νεράκι και ένα παγωτάκι πορτοκάλι.

Παγωτάκια είναι όχι γρανίτες. Από το ντία νομίζω 16 ευρώ οι 4 παγωτοθήκες (δεν θές να ξέρεις τι βγάζει η αυτόματη διόρθωση του mozilla στη λέξη "παγωτοθήκες"), για κάποιον που είχε ρωτήσει. Απλά στύβω το πορτοκάλι και το βάζω ζ' γκατάψξ.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το μάθημα?! τρώτε σπιτικό φαί! :p. μπορεί να έτρωγα πολύ κτλ κτλ αλλά πάντα(νταξ όχι πάντα) έτρωγα υγιεινά και είναι πού καλή φάση! γύρο δεν μπορώ να φάω ποια... δεν κατεβαίνει καν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kαι γω παλια ημουν μεσ'την σαπιλα και οταν αρχισε τα τελευταια χρονια ο πατερας μου τα περιεργα με τα μανιταρια,τους αναναδες,τα δαμασκηνα,τις πιπεριες,τα λαχανια και τα "υγιεινα" (μας εχει τιναξει στο πρασινα) μου κακοφανηκε στην αρχη,αλλα τωρα ευχαριστω το θεο που δεν γυρναω σπιτι και δεν εχω ολο τηγανητα.Με τετοια που τρωμε ,τα προβληματα προκυπτουν απο νεαρη ηλικια πλεον...

Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το μάθημα?! τρώτε σπιτικό φαί! :p. μπορεί να έτρωγα πολύ κτλ κτλ αλλά πάντα(νταξ όχι πάντα) έτρωγα υγιεινά και είναι πού καλή φάση! γύρο δεν μπορώ να φάω ποια... δεν κατεβαίνει καν.

Εγώ ποτέ μου δεν μπορούσα να φάω γύρο (εννοώντας τον χοιρινό). Κοτόπουλο καλαμάκι βέβαια το τρωω άνετα μέσα στο σουβλάκι, αντε και πιο σπάνια κοτόγυρο, αν δεν είναι λίγδας ο σουβλατζής.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τώρα τσακίζω εναν ζουμερότατο ανανά και τι μου λέτε εσεις...

(Hint για τους ανανολάτρες: Λίγες ώρες πριν τον καταναλώσετε, κόψτε το κοτσάνι περιστρέφοντας το, και βάλτε τον όρθιο ανάποδα στο ψυγείο για να απλωθεί η ζάχαρή του ομοιόμορφα. Το πολύ καθισιό στη βιτρίνα κάνει τα ζάχαρα να κατέβουν όλα κάτω και χαλάει η γεύση του μισού ανανά.)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλείται το Ιρλανδέζικο λόμπυ όπως στρίβειν δια του αρραβώνος. Μη βασανίζετε τα παλικάρια ρε! :coax:

Λεπον ποσα καιει η Σουηδεζα με 4 ατομα @ πληρη φορτο (LOAD)?

Ψησου εκδρομουλα παρεα με τον Dellman και το Level.

(το που θα χωρεσουμε ειναι ενα θεμα ομως...)

Στο γυρισμο θα καψει πιο πολυ!

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

75ευρώ η βενζίνα για Σαλόνικα αναλογικά με τα νούμερα και καταναλώσεις του προηγούμενου post :p

Μέσα και για Σαλόνικα.....Χρωστάω και μια παρουσία από την περυσινή πίτα (ακόμα το χω στεναχώρια Πετράν ακούς?)

Link to comment
Share on other sites

75ευρώ η βενζίνα για Σαλόνικα αναλογικά με τα νούμερα και καταναλώσεις του προηγούμενου post :p

Μέσα και για Σαλόνικα.....Χρωστάω και μια παρουσία από την περυσινή πίτα (ακόμα το χω στεναχώρια Πετράν ακούς?)

Ο Πέτρος δεν είναι Θεσσαλονίκη αλλά λίγο πιο βόρεια. (αν δεν είχες εμένα να στο θυμίζω θα το είχες ξεχάσει μέχρι τώρα, είδες κουτούτσικο;:p)

Link to comment
Share on other sites

:offtopic2:

75ευρώ η βενζίνα για Σαλόνικα αναλογικά με τα νούμερα και καταναλώσεις του προηγούμενου post :p

Στους φίλους όμως την αφήνεις τσάμπα και απλά κάνεις thread παραπόνων, έτσι δεν πάει; :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.