Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Α ρε κανίβαλοι. :mamba: Όχι πατάτες, όχι μουστάρδες κέτσαπ, όχι κοτόπουλο, όχι μπέικον.

Το σουβλάκι είναι πίτα, καλαμάκι χοιρινό, ντομάτα, κρεμμύδι, τζατζίκι, κόκκινο πιπέρι και μαιντανός. old skool FTW

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τη γνωμη του φιλου μας.

Αυτο ειναι το αυθεντικο σουβλακι.

Πες ενα σημειο που εχεις φαει το καλυτερο σουβλακι στη ζωη σου.

Εγω το εχω φαει στη Ναξο σε ενα ορεινο χωριο στο οποιο υπαρχει μια ταβερνα που τη λειτουργει μια οικογενεια. Το φαγητο εκει ειναι σαν της μαμας...και το σουβλακι απλα το καλυτερο που εχω δοκιμασει (εχω φαει απειρα σουβλακια σε πολλα μερη της πατριδας μας...αλλα σαν αυτο πουθενα).

Link to comment
Share on other sites

Σαλατούλα με

Μαρούλι, φρέσκο κρεμμύδι, ντοματίνια, σησάμι, ρόδι, μανιτάρια και τη λούσαμε με

λάδι, μέλι, ξύδι μπαλσάμικο, μουστάρδα

wQvE0.jpg

CGOKM.jpg

Και φιλέτα κοτόπουλου στο φούρνο πανέ.

pAzdF.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πες ενα σημειο που εχεις φαει το καλυτερο σουβλακι στη ζωη σου.

Στο κλασσικό στον παππού στην Ανδριανού κοντά στην Κυδαθηνάιων. Έχει κλείσει εδώ και 2-3 χρόνια νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

σε ένα στενο πίσω από το πρωην υπουργείο παιδείας κατεβαίνοντας τη μητροπόλεως και στην εκκλησία που έχει στο πρώην υπουργείο παιδείας κάνεις δεξία στα 10 μέτρα είναι το μαγαζάκι .

Ψήνει πρωί και μέχρι να τελειώσουν τα κρέατα δηλαδή κατά τις 2 το πολύ....

Το έχει πάρει ο ανιψιός του που κρατάει την ίδια παράδοση με τον παππού του

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τη πληροφορια, σε πρωτη ευκαιρια θα περασω μια βολτα.

Μιας και μιλαμε για σουβλακι...βρηκα και αυτο το αστειο βιντεο...οποιος δεν το εχει δει, καλη θεαση.

! Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
Link to comment
Share on other sites

Αγαπη αυτον πρεπει να καλεσεις στο σπιτι σου για φαγητο...:laughing::laughing::laughing:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=iCE1W-aGsWU]Furious World Tour - Germany Tour - Big Burgers, Schnitzels and More - Abenteuer Leben - YouTube[/ame]

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
Link to comment
Share on other sites

Σαλατούλα με

Μαρούλι, φρέσκο κρεμμύδι, ντοματίνια, σησάμι, ρόδι, μανιτάρια και τη λούσαμε με

λάδι, μέλι, ξύδι μπαλσάμικο, μουστάρδα

Δοκιμασε με λιαστη τοματα next time ;)

Ωραιος....

Καλος αλλα οχι τοσο.Ο καλος σουβλακεριστας περναει το κρεας ενα -ενα κομματι by the hand.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23340]xkabamarux[/MENTION] καλό, αν και δε θέλω ρεψίματα κλπ στο τραπέζι μου :hehe:

[MENTION=3128]2cpu[/MENTION] δε μου πολυαρέσει η λιαστή, αλλά θα το δοκιμάσω Next time :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.