Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

BBQ Megapost incoming:

...

Ααααχ... Προσωπικά κάτι ποναλάκια τα αισθάνομαι σήμερα, αλλά μάλλον είναι απλά η αθηρωμάτωση που σιγά-σιγά σκαρφαλώνει προς την καρδιά μου. Α, για μεσημέρι έχω κρατήσει μια χοιρινή με ψιλοκομμένη φρέσκια καγιέν που θα γίνει γέμιση σε σουβλακόπιτα. Νομ νομ.

+1 για το smiley που το έχασα στη ζωντανή μετάδοση. :p

Link to comment
Share on other sites

Η χθεσινή μέρα ήταν filled with meat joy...

Eπίσης να διαμαρτυρηθώ για τα ελληνικά Super Market που δεν είχαν Jack Daniel's Sauce (τουλάχιστον αυτά που πήγαμε εχθές).

Και επίσης να προσθέσω ότι οι μοσχαρίσιες ψιλοκομμένες μέσα σε ψωμάκι-φωλίτσα μόνο με τα απολύτως απαραίτητα (και δεν εννοώ μια σταγόνα Chanel No5) ήταν νομ νομ νομ.

:innocent:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22342]minast[/MENTION]

ποιος ο λόγος να ανεβάζεις τόσο ψηλά την σχάρα και να βάζεις τόσο πολύ κάρβουνο;

Η μόνη απαίτηση του οικοδεσπότη ήταν "να καούν τα κάρβουνα". Αν εσύ ήθελες να του αρνηθείς... :)

Όντως είχε περίπου 3πλάσια κάρβουνα από όσα χρειάζονταν, αλλά αυτό κράτησες εσύ από όλες τις φωτογραφίες; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Η χθεσινή μέρα ήταν filled with meat joy...

Eπίσης να διαμαρτυρηθώ για τα ελληνικά Super Market που δεν είχαν Jack Daniel's Sauce (τουλάχιστον αυτά που πήγαμε εχθές).

Και επίσης να προσθέσω ότι οι μοσχαρίσιες ψιλοκομμένες μέσα σε ψωμάκι-φωλίτσα μόνο με τα απολύτως απαραίτητα (και δεν εννοώ μια σταγόνα Chanel No5) ήταν νομ νομ νομ.

:innocent:

Βασιλόπουλος στην Ν. Ερυθραία έχει, γύρω στα 4,5 ευρώ το μπουκαλάκι, έχει 2 γεύσεις. Δεν ξέρω αν έχουν και οι άλλοι Βασιλόπουλοι.

Προσωπικά τη φτιάχνουμε μόνοι μας με απλά υλικά, βγαίνει πηχτή σαν καραμέλα και βάζεις ότι ουίσκι να'ναι. Μία φορά θυμάμαι σε ένα BBQ τραπέζι που κάναμε έγινε ανάρπαστη. Μόλις κάνεις μία μόνος σου θα δεις ότι η εμπορική είναι τόσο φυσικό προϊόν, όσο η κέτσαπ φτιάχνεται από τομάτα :p

Link to comment
Share on other sites

Βασιλόπουλος στην Ν. Ερυθραία έχει, γύρω στα 4,5 ευρώ το μπουκαλάκι, έχει 2 γεύσεις. Δεν ξέρω αν έχουν και οι άλλοι Βασιλόπουλοι.

Προσωπικά τη φτιάχνουμε μόνοι μας με απλά υλικά, βγαίνει πηχτή σαν καραμέλα και βάζεις ότι ουίσκι να'ναι. Μία φορά θυμάμαι σε ένα BBQ τραπέζι που κάναμε έγινε ανάρπαστη. Μόλις κάνεις μία μόνος σου θα δεις ότι η εμπορική είναι τόσο φυσικό προϊόν, όσο η κέτσαπ φτιάχνεται από τομάτα :p

έχω πάρει liquid smoke για αυτή τη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Το έριξα στα θαλασσινά σήμερα αλλά η προετοιμασία άρχισε απο χθες.

Το μόνο που δεν φαίνεται στις φώτογραφίες καθώς δε πρόλαβα είναι οι πατάτες

fOSUymt.jpg

15Z9mFr.jpg

KKGtW32.jpg

4Sh7vI5.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Alexopus6 τη γλύκα του να έχεις. ΤΕΛΕΙΟ παρόλο που γενικά δε τρώω γλυκά!!!!!

hvQ6myZ.jpg

ps απο ότι κατάλαβες τα φόρτωσα στο κόκορα σήμερα :look:

Κανονικά έπρεπε να είναι handmade :p αλλα επιφυλάσσομαι για next time!!

Απουσία κανονική σήμερα? :whistling

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.