Jump to content



Ερώτηση για Refresh to ACT delay


Hohenstaufen

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Hohenstaufen [Σήμερα, στις 16:36]

.......πήγα να πειράξω λίγω τις μνήμες και είδα αυτο....

Για πείτε πόσο να το πάω? 42?

Τι μνήμες έχεις, που τις δουλεύεις (με τι διαιρέτη, στα πόσα MHz, με πόσο ρεύμα....), σε τι setup του H/Y.

Επειδή δε δίνεις πληροφορίες δεν σου απάντησε κανείς.

Γενικά τα 25, 30 θεωρούνται σφικτές τιμές, το 35 χρησιμοποιείται συνήθως και το 42 θεωρείται χαλαρή τιμή.

Αν και δεν έχω άλλες πληροφορίες, μάλλον το 35 (πιθανώς και το 30) θα σε καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chessman [Σήμερα, στις 00:35]

Τι μνήμες έχεις, που τις δουλεύεις (με τι διαιρέτη, στα πόσα MHz, με πόσο ρεύμα....), σε τι setup του H/Y.

Επειδή δε δίνεις πληροφορίες δεν σου απάντησε κανείς.

Γενικά τα 25, 30 θεωρούνται σφικτές τιμές, το 35 χρησιμοποιείται συνήθως και το 42 θεωρείται χαλαρή τιμή.

Αν και δεν έχω άλλες πληροφορίες, μάλλον το 35 (πιθανώς και το 30) θα σε καλύψει.

P35 dq6 m/o, xtreeme-dark- 800ares διαιρέτης παίζει στο (auto)(5/6 νομίζω) και τα ρεύματα στο auto

(Το φσβ παίζει μαμα (Ε6550) 333μχζ)

Ελπίζω να βοήθησα :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Δες τον οδηγό που έχει το Forum για overclocking (του soki)

Σιγά σιγά με βάση όσα λέει ο οδηγός, δοκίμασε και άλλους διαιρέτες εκτός του 5:6 (δοκίμασε 1:1 και 4:5), οπότε διαμορφώνεις και τους χρονισμούς των μνημών (χαλαρά πάντα στην αρχή, τα γράφει αναλυτικά ο οδηγός).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chessman [Σήμερα, στις 01:53]

Δες τον οδηγό που έχει το Forum για overclocking (του soki)

Σιγά σιγά με βάση όσα λέει ο οδηγός, δοκίμασε και άλλους διαιρέτες εκτός του 5:6 (δοκίμασε 1:1 και 4:5), οπότε διαμορφώνεις και τους χρονισμούς των μνημών (χαλαρά πάντα στην αρχή, τα γράφει αναλυτικά ο οδηγός).

Βασικά δεν θέλω να οβερκλοκάρω λολ.....απλά το είδα εκεί και μου έκανε εντύπωση....λολεν....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.