Jump to content


Toshiba A210-127


KING1977

Recommended Posts

Καλημερα παιδια,

Εχω αρχισει και ψηνομαι σοβαρα - πολυ σοβαρα... - για το εν λογω laptop

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.905121

Οι αποριες μου ειναι οι εξης :

Ποια η γνωμη σαν για τον Turion X2 ? Σε σχεση με αντιστοιχους Core Duo η Core 2 Duo υπαρχουν τρανταχτες διαφορες?

Η καρτα γραφικων - για φορητο - πιστευω ειναι εξαιρετικη! Ποσο καλη υποστηριξη σε παιχνιδια νεας γενια θα μπορει να μου παρεχει?

Σαφως τα 2Gb μνημης , ο 160αρης σκληρος, η πολυ καλη τιμη και σαφως η Toshiba σαν μαρκα μονο θετικα στοιχεια μπορουν να ειναι....

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις-υποδειξεις σας....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω το "ξαδερφάκι" του με επεξεργαστη intel T2350. Την ποιότητα κατασκευής τη θεωρώ κορυφαία.

Τα ηχεία του είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει στη ζωή μου (και δεν υπερβάλλω καθόλου) από ηχεία φορητού.

Γενικά τη σειρά Α200 τη θεωρώ κορυφαία στην κατηγορία της.

Το συγκεκριμένο laptop στο προτείνω ανεπιφύλακτα, και μακάρι να είχε βγεί 1 μήνα πιο πριν για να το έπερνα και εχω με amd επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

είμαι και εγω σε φάση αναζήτης και μου φαίνεται πολύ καλός ο toshiba εκτός απο επεξεργαστή που τον θεωρώ αρκετά αργό, κανα παρόμοιο μοντέλο με ίδια κάρτα γραφικών και core 2 duo παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Για την τιμη του ειναι φοβερο!Ο turion αν και δεν ειναι core 2 duo, την κανει μια χαρα την δουλεια του.Και με hd2600 σε τετοια τιμη δεν βρισκεις αλλου.

Δες ομως και για καποι ακαινοιυργια HP που τα εχει το www.play247.gr ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω εντελως διαφορετικη αποψη!

Πηρε μια φιλη μου πριν κανα μηνα αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=963518&tab=specs

και βρισκω απαραδεκτη την ποιοτητα κατασκευης του!Σου δεινει μια αισθηση σαν να ειναι κουφιο!Επισης το εξωτερικο περιβλημα ειναι πολυ ευπαθες!Ειδικα το καπακι πανω απο την οθονη που ειναι γυαλιστερο!

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ παιδια, αυτο που δε γνωριζω ειναι κατα ποσο η HD2600 θα ανταποκρινεται καλα σε συγχρονα παιχνιδια...Αν γνωριζει κανεις ας απαντησει.

Επησεις ποσο δυνατος ειναι ο Turion? Σαν AMD user την τελευταια δεκαετια θελω να επενδυσω σε αυτον.....απλα δεν γνωριζω τις επιδοσεις του σε σχεση με τους core...!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mischeif [Σήμερα, στις 05:49]

Παιδια εγω εχω εντελως διαφορετικη αποψη!

Πηρε μια φιλη μου πριν κανα μηνα αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=963518&tab=specs

και βρισκω απαραδεκτη την ποιοτητα κατασκευης του!Σου δεινει μια αισθηση σαν να ειναι κουφιο!Επισης το εξωτερικο περιβλημα ειναι πολυ ευπαθες!Ειδικα το καπακι πανω απο την οθονη που ειναι γυαλιστερο!

To ότι κάποιες γυαλιστερές του επιφάνειες χαράσσονται σχετικά εύκολα (αν και θα πρέπει να θες να δεις αυτές τις σχεδόν ανεπέσθητες "χαρακιες" για να τις προσέξεις), ναί κατα κάποιο τρόπο ισχύει. Τώρα το κούφιο που λες δεν το καταλαβαίνω καθόλου, μα καθόλου. Ίσα ίσα που τα toshiba πάντα ήταν από τα καλύτερα, αν όχι τα καλύτερα, και τα ανθεκτικότερα και στιβαρότερα (πάντα μέσα σε λογικά πλαίσια) laptops. Και μην ακούσω καμιά εξυπνάδα του τύπου "έγω το πέταξα απο το μπαλκόνι και μοθ έσπασε", ή "εγώ του έχυσα ένα λίτρο motion και σταμάτησε να λειτουργεί."

Φιλικά πάντα :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bezdim [Σήμερα, στις 10:22]

To ότι κάποιες γυαλιστερές του επιφάνειες χαράσσονται σχετικά εύκολα (αν και θα πρέπει να θες να δεις αυτές τις σχεδόν ανεπέσθητες "χαρακιες" για να τις προσέξεις), ναί κατα κάποιο τρόπο ισχύει. Τώρα το κούφιο που λες δεν το καταλαβαίνω καθόλου, μα καθόλου. Ίσα ίσα που τα toshiba πάντα ήταν από τα καλύτερα, αν όχι τα καλύτερα, και τα ανθεκτικότερα και στιβαρότερα (πάντα μέσα σε λογικά πλαίσια) laptops. Και μην ακούσω καμιά εξυπνάδα του τύπου "έγω το πέταξα απο το μπαλκόνι και μοθ έσπασε", ή "εγώ του έχυσα ένα λίτρο motion και σταμάτησε να λειτουργεί."

Φιλικά πάντα :flower:

+1 (οχι απο προσωπικη εμπειρια αλλα απο laptops φιλων που εχουν αποδειχτει αθανατα!

Παντως - απο οτι διαπιστωνω - δεν υπαρχουν απαντησεις στα ερωτηματα που εχω θεσει πιο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.