Jump to content



καλή agp motherboard


crio

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από crio

Γεια θέλω να μάθω αν υπάρχει καμια καλή motherboard για αγορά με agp φθηνή αλλα καλή και με γρήγορο chip ή αν πουλά κανείς σε τιμή μέχρι 70

Χμμ... μπορείς να ψάξεις για Asrock. η εταιρία αυτή είναι γνωστή για τις motherboard της με Αgp + Pci-e και είναι και αρκετά καλές, καθώς επίσης και φθηνές. Έχω την ναυαρχίδα της εταιρίας στο δεύτερο μου σύστημα και τη βρίσκω άψογη, αν και δεν είναι για τρελά κλοκαρίσματα και benchια. :p

Το site της εταιρίας είναι: http://www.asrock.com/

Επίσης, μια συμβουλή. Λόγο του οτι δεν είναι ιδιαίτερα διαδεδομένη εταιρία στην Ελλάδα (γι αυτό και είναι φτηνή, ίσως δυσκολευτείς λίγο να βρεις αυτό που θέλεις. Αν έχεις πρόσβαση σε κάποιο μαγαζάκι της γειτονιάς που λέμε, θα μπορούν να στο παραγγείλουν. Αντιπροσωπεία υπάρχει στην ελλάδα, και υπάρχουν και αρκετοί προμηθευτές.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crio

κάποια ποιο καλή?

Έστω και απο stock κτλ

Και η asrock καλή είναι (asrock= παρακλάδι της Asus...).Την είχα και εγώ στο 2ο σύστημα και ήταν πολύ σταθερή...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάρε ένα καλό μπόρντ χωρίς agp slot.

Αν τα χρήματα είναι λιγοστά προτίμησε ένα με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών είτε βρες μια μεταχ. φθηνή pci-e και την αλλάζεις αργότερα.

Γιατί να παιδεύεσαι μόνο και μόνο για να κρατήσεις την κάρτα γραφικών σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crio [Σήμερα, στις 14:28]

έλεγα με 220 να πάρω mobo , pci-e vga ,ddr2 ram 1gb,τι λες?

Εγω λεω να πουλησεις αυτα που εχεις και με +220e περνεις ενα 10 φορες καλυτερο συστημα....

;)

Δεν αξιζει επανδυση 220ε σε τετοιο συστημα..πλεον..με τετοιες τιμες..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.