Jump to content



υπολογισμος watt τροφοδοτικου για νεο pc


Mama Africa

Recommended Posts

λοιπον...ξερει κανεις αν υπαρχει καποια σελιδα στην οποια δινοντας

τα χαρακτηριστικα του pc σου να σου δειχνει τον αριθμο των watt που χρειαζεται

ακριβως ο υπολογιστης????

ειχα μπει μια φορα σε μια αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται..και τωρα δεν μπορω να τη βρω στο γουγλη και ουτε μπορω να βρω καποια παρομοια.........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mama Africa [Σήμερα, στις 22:51]

ωραιος!!!!!! αυτο ακριβως εψαχνα!!!:jump:

Πατατα ειναι

Βαζω τα στοιχεια του δικου μου υπολογιστη και μου βγαζει 1024 W

Kαι εχω 460 enermax.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist

Πατατα ειναι

Βαζω τα στοιχεια του δικου μου υπολογιστη και μου βγαζει 1024 W

Kαι εχω 460 enermax.

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η τελευταία έκδοση; Παλιά έβγαζε συνήθως αρκετά λιγότερο από την ονομαστική ισχύ του psu...

Δείτε εδώ: http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=23637&highlight=%F0%FC%F3%E1+watt

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα υπολογίζει μια χαρα για το σύστημα της υπογραφής με όλες τις συσκευές αναμένες και όλα συνδεμένα ( 6 usb, 1 firewire συσκευες εξωτερικές, lcd απο κουτί +2 ανεμιστήρες) 307W

Το έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολλές φορές και δεν μου έχει βγάλει ποτέ κουλά νούμερα.

Απλά πρέπει να προσέξεις τι θα βάλεις.Έχει ένα σωρο παραμέτρους(Αριθμό πυρήνων, αριθμό καρτων γραφικών,sli ή crossfire, ide, sata ή scsi, μέγεθοι ανεμιστήρων, coolers, ψύχτρες υδρόξυξη, οverclocking

Προφανώς αυτός που έβγαλε 1024w κάτι έκανε λάθος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.