Jump to content



Πρόβλημα με wifi σε φορητό


bezdim

Recommended Posts

Παιδιά έχω το Toshiba A200 14D με +1GB μνήμη RAM.

Το wifi δούλευε τέλεια μέχρι πρότινος, δηλαδή έβρισκε ασύρματα δίκτυα και συνδεδεόταν κανονικά.

Ένα πρωί όμως στάματησε να συνδέεται άνευ λόγου και αιτίας.

Το όλο θέμα δεν έχει να κάνει με το router, το έχω ψάξει αρκετά.

Έχω δοκιμάσει restore για δύο εβδομάδες πριν από τα windows vista home premium που έχω, καθώς και repair με το cd της toshiba αλλά τίποτα.

Πιστεύω βέβαια πως ένα format θα λύσει το πρόβλημα, αλλά θέλω εάν είναι δυνατόν να το αποφύγω.

Παιδιά περιμένω τη γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites

Πολλά λάπτοπ έχουν ενα "shortcut" που ενεργοποιεί/απενεργοποιεί διάφορες συσκευές σε επίπεδο hardware (σαν να τις βγάζεις απο το USB ενα πράμα). Συνήθως είναι το πλήκτρο FN + καποιο άλλο. Εχει επάνω με μπλε χρώμα στο αντιστοιχο κουμπί του πληκτρολογίου μια κεραιούλα. Τσεκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δες αν παίζει κάποιο πρόβλημα με τους drivers. Αν ξέρεις και ακριβές μοντέλο του προσαρμογέα, πήγαινε να κατεβάσεις τους τελευταίους στο site της εταιρείας που τον κατασκεύασε και όχι στο site της Toshiba.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.