Jump to content



8800 gts 320mb sli αξίζει τον κόπο;


aggelos84

Recommended Posts

Γεία σε όλους!!Σκεφτόμουν άργα ή γρήγορα να προχωρήσω στην αγορά μιας ακόμα 8800gts 320mb και να κάνω sli με την ήδη υπάρχουσα 8800 που έχω,είναι καλή επιλογή;τι λέτε;επίσης το τροφοδοτικό 600watt zalman που έχω λέει οτι υποστηρίζει sli αλλα αξίζει;ή θα πρέπει να άλλαξω σε ένα με περισσότερα watt;

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ μου εγώ δεν θα στο πρότεινα. Αν θέλεις αναβάθμιση σε επιδόσεις πούλα την καρτούλα σου και πάρε μια Ultra ή GTX.

SLI θα σου ανεβάσει την κατανάλωση και τη ζέστη στο κουτί αρκετά ενώ μπορείς να έχεις επιδόσεις με μία κάρτα.

Έχω GTX σε sli και βράζει ο τόπος. Αναγκάστηκα και έβαλα sli waterblocks και βελτιώθηκε λίγο η κατάσταση όσο αφορά τη ζέστη, αλλά η κατανάλωση είναι στον ουρανό. Ευτυχώς το DXX δεν μασάει....εσύ με 600w πρέπει να το κοιτάξεις καλύτερα το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

τελικα απο τοτε που βγηκε το SLI δεν ειναι συμφερων τροπος να αυξησεις τις επιδοσεις σου. μονο για γουστα ειναι .

επειδή δεν είναι η καταληλη εποχή για sli me gts δεν σημενει ότι δεν ειναι τρόπος να αυξησει καποιος τις επιδοσεις...

Οταν η 9800 GTX βγει θα εχει τις επιδοσεις με 2 8800GTX σε SLI , έτσι άμα κάποιος βάλει σλι λογικά θα κρατήσει παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας παιδιά!Σκέφτομαι ότι καρτούλα κάνει αρκετά καλα την δουλεια της αργότερα θα διαθέσω χρήμα για κάτι καλύτερο!!Να είστε όλοι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aggelos84

ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας παιδιά!Σκέφτομαι ότι καρτούλα κάνει αρκετά καλα την δουλεια της αργότερα θα διαθέσω χρήμα για κάτι καλύτερο!!Να είστε όλοι καλά!

Το καλυτερο που εχεις να κανεις....

G92 is on the way..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.