Jump to content



Vdroop σε p35-dq6!!!


fotis1972

Recommended Posts

όταν βάζω 1.45 στο bios μου βγάζει γύρω στο 1.41 στα win , που οφείλεται αυτό το vdroop??? και σε τι μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα????

Ευχαριστώ πολύ

Φώτης

όλα τα c1e, spread kai τα σχετικά είναι disable

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από azsx [Σήμερα, στις 15:06]

fotis μπορείς να μου πεις τι ψήκτρα έχεις στην μητρική αυτή? Σκοπεύω να την αγοράσω

Πάντως η Thermalright Ultra που είχα βάλει σε κάποια φάση έμπαινε. Οριακά μεν. Αν και είδα ότι βγήκε revision 1.1 με μικρότερα heatpipes

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από effect [Σήμερα, στις 17:25]

Πάντως η Thermalright Ultra που είχα βάλει σε κάποια φάση έμπαινε. Οριακά μεν. Αν και είδα ότι βγήκε revision 1.1 με μικρότερα heatpipes

Σ'ευχαριστώ .Θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Winters [Σήμερα, στις 12:33]

Αυτο δεν ειναι vdroop.... To vdroop ειναι οταν εχεις πτωση της τασης απο idle σε load...

δεν εχεις κανενα προβλημα...

και που οφείλεται η διαφορά .04 απο 1.40 σε 1.36?? διότι και τη μνήμη την βάζω 2.15 στο bios και μου την δείχνει στα win 2.18, όλα αυτα τα βλέπω με το everest και το speedfan

Link to comment
Share on other sites

και που οφείλεται η διαφορά .04 απο 1.40 σε 1.36?? διότι και τη μνήμη την βάζω 2.15 στο bios και μου την δείχνει στα win 2.18, όλα αυτα τα βλέπω με το everest και το speedfan

’ρα έχουμε vdroop στο cpu και vrise στη ram:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.