Jump to content



usb...


babisss

Recommended Posts

καλησπερα!! μπαμπης λεγομαι και ειναι το πρωτο μου post. εχω ενα fujitsou siemens amiloA2000 τον ειχα παρει το 2004 ή 2005 δεν θυμαμαι. εχω xp sp2 αλλα κ πριν,οταν τον πηρα που ειχε sp1 ειχα ενα προβλημα με την usb. και τα stickακια και ο εξοτερικος σκληρος,αργουν υπερβολικα!! αφηστε που οταν βαλω το σκληρο περιμενω 2-3 μπορει κ παραπανω λεπτα να τον αναγνωρισει. και πεταει συνεφακι κατω οτι για να τρεξει γρηγορα βαλτετο σε μια θυρα υπερυψηλης ταχυτητας usb2.0. δηλαδη εχω usb 1.0 ή 1.1?????? αν ναι μπορω να κανω κατι? να παρω μια καρτουλα pcmci με usb2.0 θυρες να τη βαλω στο πλαι? τπτ αλλο? ξερεται κατι? απο updates κοιταξα, δεν υπαρχει τπτ για mainboard,bios. συγνωμη αν σας κουρασα....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες Μπάμπη :)

Αν σου λένε έτσι τα Windows μάλλον έχεις USB1.1, αν και ειλικρινά σε Laptop του 2004 δεν νομίζω να έβαζαν 1.1 πια! Να δεις στο Bios στην αρχή, θα είναι το F1-F2-F10 μάλλον, μήπως έχει κάποια ρύθμιση.

Κάρτα PCMCIA υπάρχει, αλλά με βόλτα στη Στουρνάρη.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια που ασχοληστε!! το λεω κ πιο πανω. ειναι το Amilo A2000 256 ram,athlon xp 2000+ &40gb hard disk. δεν θελω να τον παιταξω,θελω να τον εχω μονο για το virtual dj και συνδεω σκληρω στη USB... παντος στο site της εταιριας λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο update. εψαχνα τπτ update για mainboard,bios δεν βρηκα κατι που να δουλευει κ εκανα φορματ κ εβαλα SP2 αλλα παλι τζιφος...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν εχω τον υπολογιστη εδω κ δεν μπορω να το βγαλω . παντος το μονο πουη αλλαζει απο το δικο σου ειναι οτι λεει την μαρκα του chipset τπτ αλλο. ALI ,PCI se USB λεει κτλ κτλ.. εβαλα οτι βρηκα σε site με drivers αλλα τζιφος...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τις προδιαγραφές του εδώ, αλλά δεν λέει κάτι για USB2.0. Δεν μου φαίνεται και ιδιαίτερα παράξενο να μην έχει ελεγκτή USB2.0. Αν υπάρχει δυνατότητα, σύνδεσε το δίσκο στη θύρα Firewire.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.