Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Μια και μιλάει και για "χημείες" το θέμα, Αθώα ολόκληρη η εθνική άρσης βαρών - Άρση Βαρών - SPORT 24

Για όσους δεν θυμούνται: Oμαδικό ντόπινγκ - Άρση Βαρών - SPORT 24

Ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του. Προσωπικά θεωρώ πως το "πνίξαμε το κουνέλι".

Edit: Με δικηγόρους τους Κούγια & Δημητρακόπουλο ακόμα και νεκρός θ' ανασταινόταν.

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Αφου ολοι οταν πανε για πρωταθλητισμο τις ιδιες "πορτοκαλαδες" πινουν, αυτα που κανουν την διαφορα ειναι η θεληση το ταλεντο και η ψυχη (ατςςςς) ας νομιμοποιηθει η ολη φαση να τελειωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πινουν ολοι τα ιδια. Για καποια, πρεπει να γινει καρφωτη για να τα βρουν, μιας και με πιο "απλα" τεστ, δεν τα βρισκουν.

Χτες ειμασταν με τον κυριο Χρηστο στο BBQ που καναμε στο γυμναστηριο και μας ειπε οτι ολοι παιρνουν απο κατι. Το θεμα ειναι να ανεβασεις την δυναμη του αθλητη 2-3 μηνες πριν τους αγωνες και οχι 2-3 μερες, παντα χρησιμοποιοντας σωστα σκευασματα και σε σωστους κυκλους.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ολοι οταν πανε για πρωταθλητισμο τις ιδιες "πορτοκαλαδες" πινουν, αυτα που κανουν την διαφορα ειναι η θεληση το ταλεντο και η ψυχη (ατςςςς) ας νομιμοποιηθει η ολη φαση να τελειωνουμε.

δε νομίζω να πίνουν όλοι τα ίδια, αν δεις δεν υπάρχουν καν πατέντες για πολλές ορμόνες και πλέον βάλε ότι τα φάρμακα δεν είναι καν γνήσια, δε δουλεύουν και ούτε τα δέχεται ο οργανισμός. Πιο καθαρό φάρμακο έβρισκες μέχρι

το 2000 βαρειά 2004 (τζέκο στυλ) φτηνά και εύκολα, τώρα πρέπει να σκάσεις πολύ χρήμα κατα σοβιετ μεριά ή κανα μέχικο. Αν δεις τα τούρκικα που πέρνουν όλοι και γεμίζουν νερά και γίνονται σα νερόμπομπες ενώ σου λεει "καθαρή τεστ".

Μεγάλο πρόβλημα έχουν οι συνταγογραφημένοι ασθενείς που έπαιρναν κορτιζονες και χρειάζονται σωστό φάρμακο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω έναν διάδρομο για το σπίτι και θεώρησα αυτό το κατάλληλο thread. Από "απαιτήσεις" θέλω να αντέχει όσο το δυνατόν περισσότερα κιλά(αν γίνεται και 180+) και να είναι από μαγαζί της Θεσσαλονίκης ή έστω να έχει αντιπροσωπεία εδώ πάνω.Α και να μην ξεφεύγει τα 1.000 ευρώ +-100. Έχετε να προτείνεται κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω έναν διάδρομο για το σπίτι και θεώρησα αυτό το κατάλληλο thread. Από "απαιτήσεις" θέλω να αντέχει όσο το δυνατόν περισσότερα κιλά(αν γίνεται και 180+) και να είναι από μαγαζί της Θεσσαλονίκης ή έστω να έχει αντιπροσωπεία εδώ πάνω.Α και να μην ξεφεύγει τα 1.000 ευρώ +-100. Έχετε να προτείνεται κάτι?

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Skroutz, με αυτά τα κριτήρια δεν υπάρχει προϊόν που να σε καλύπτει:

https://www.skroutz.gr/c/807/diadromoi-gymnastikhs/f/358437/%CE%91%CF%80%CF%8C-121-%CE%BA%CE%B9%CE%BB%CE%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%AC%CE%BD%CF%89.html?o=%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CE%B9+%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82&order_dir=asc&price_max=1200.0&price_min=900.001

Μόνο οι πανάκριβοι διάδρομοι αντέχουν τόσα πολλά κιλά.

Link to comment
Share on other sites

Να το διακινδυνέψω για κανένα μηχάνημα με όριο 150 και σχετικά ήπια χρήση(κανα 30λεπτο κάθε μέρα σε όχι γρήγορες ταχύτητες ) ή θα μας μείνει στα χέρια ?

θα σου μείνει στα χερια!!

αυτά τα κιλά που περιγράφεις τα αντέχουν μόνο οι επαγκελματικοι διάδρομοι......και όχι όλοι (πρέπει να πας σε κάτι ποιοτικό ακα Technogym or Sybex) που σημαίνει οτι θέλεις περίπου 10κ

αν θέλεις γενικά περισσότερα ινφοζ για διαδρόμους μπορείς να μου στείλεις και πιεμ ;)

PS: και όταν κοιτάς διαδρόμους και στα χαρακτηριστικα λέει μέγιστο όριο χρήστη πάντα να υπολογίζεις 20-30 κιλά πιο κάτω.....ανάλογα την εταιρία. Παίζουν τρελές μαρκετιστικες κομπίνες

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα 3 μηνες crossfit.

Και μπορω να πω, πως η ένταση στις προπονήσεις εχει αυξηθεί για τα καλα!

snatch,clean,thrusters,push press, κτλπ

και εκανα την Τρίτη λιγο δυναμη με τον coach

1.85υψος 80κιλα

105kg back squat.. :happy2:

Link to comment
Share on other sites

post-4643-1416078195,2299_thumb.jpg είναι η μεγαλύτερη απόσταση που έχω τρέξει και πραγματικά έλιωσα. Μένουν 8 μήνες μέχρι το μαραθώνιο οπότε ίσως έχουμε ελπίδες

Στάλθηκε από το GT-S7562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.