Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

On 5/25/2021 at 6:55 PM, Snips said:

Εγώ πάλι κατάφερα κάτι δύσκολο από τον Νοέμβριο.

 

Να πειθαρχήσω εν μέρει, εντός σπιτιού.

 

 

Mε καθαρά body weight πρόγραμμα του Jeff Cavaliere (Xero) έβγαλα όλη την πρώτη καραντίνα - μέχρι τότε έκανα πιο περιστασιακά το (εξαιρετικό) free υλικό που δίνει στο YouTube.

Αξίζει και το τελευταίο σεντ, αρκεί να έχεις πειθαρχία και να το ακολουθείς. Βλέπεις αποτελέσματα - και για κάποιον που είχε μάθει μόνο σε ελεύθερα βάρη, αλλάζει το σώμα τελείως.

Στη δεύτερη καραντίνα το έριξα στα κρασιά. :p

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω εδώ μέσα είχε πάρει το μάτι μου περί του κυρίου Elliott Hulse. Τον ακολουθούσα κάποτε, είχε γίνει λίγο κουραστικός και έκοψα, αλλά τον θεωρούσα φιλοσοφημένο τύπο. Τώρα τελευταία εμφανίστηκε πάλι στον τοίχο μου αλλά σαν να έχει βαρέσει λίγες μπιέλες το παλικάρι. Ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο για το φλιπάρισμά του;

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
typo
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ στο youtube John Meadows και Ryan Huminston

Ο πρώτος πιο σκληροπυρηνικός αλλά φοβερές συμβουλές στην προπόνηση οτι κάνω πιάνει. Ο δεύτερος επίσης πολύ καλός και κάνει έξυπνες προπονήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ένα πολύ σημαντικό θέμα, η περιεκτικότητα των τροφίμων σε αλάτι (μεγάλο πρόβλημα σε πολλά συσκευασμένα): 

6166fc76210000e3336fcf4d.jpeg?cache=OmU8
WWW.HUFFINGTONPOST.GR

Περισσότεροι από 4 στους 10 ενήλικες Αμερικανούς υποφέρουν από υψηλή αρτηριακή πίεση.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος sotiris έγραψε:

Ένα πολύ σημαντικό θέμα, η περιεκτικότητα των τροφίμων σε αλάτι (μεγάλο πρόβλημα σε πολλά συσκευασμένα): 

6166fc76210000e3336fcf4d.jpeg?cache=OmU8
WWW.HUFFINGTONPOST.GR

Περισσότεροι από 4 στους 10 ενήλικες Αμερικανούς υποφέρουν από υψηλή αρτηριακή πίεση.

 

 

Νταξ ελάττωσε το αλάτι αλλά κόψε την φρουκτόζη και τα πλαστικά δοχεία φαγητού που περιέχουν ΒΡΑ ; )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ΓιαγκΤ said:

 

Νταξ ελάττωσε το αλάτι αλλά κόψε την φρουκτόζη και τα πλαστικά δοχεία φαγητού που περιέχουν ΒΡΑ ; )

 

Φρουκτόζη δεν τρώω! Το πλαστικό είναι τεράστιο πρόβλημα, μακάρι όλα τα τρόφιμα να ήταν σε γυάλινα σκεύη και απλά να τα ανακυκλώναμε, αλλά το κόστος της εφοδιαστικής αλυσίδας θα εκτοξευόταν.

 

Το αλάτι δεν το χρησιμοποιώ πολύ (μόνο με Κάλιο προσθέτω που κι αυτό είανι υπό συζήτηση) αλλά στα συσκευασμένα γίνεται κατάχρηση. 

Επειδή το μετρούσα για 3 περίπου μήνες, είναι σχεδόν αδύνατο να φας συσκευασμένο τρόφιμο και να μην ξεπεράσεις το προτεινόμενο όριο των 2.5 g / ημέρα, με μόνη κατανάλωση αυτό το 1 γεύμα. Είναι και ενισχυτικό γεύσης και συντηριτικό, μια μούφα σαλάτα Δανίας με τα χορταρικά που έχουν ψοφίσει εδώ και 10 μέρες και έχουν συσκευαστεί εδώ και 5, αν βάλεις στη σως μαγιονέζα + αλάτι + λάδι + ζάχαρη τότε έχεις χτυπήσει λίρα 100, ο πελάτης χαίρεται για το ωραίο και υγειινό και ο κατασκευαστής/φρεσκούλης χαίρεται που πουλάει 3,4 κ 5 ευρώ χορταρικό που του έχει στοιχίσει 30 λεπτά, μεγιστοποιώντας το κέρδος. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, honda22 said:

Λάχανο κιλού δεν εχω δει ποτέ πάντως. 

 

Το κινεζικο λαχανο που εχει ο σκλαβενιτης τοσο ειναι και κοστιζει περιπου 2.30. 

 

 

Τετοιο παιρνω γιατι εχω βαρεθει να καθαριζω μονιμα χωματα. Ασε που κραταει και παραπανω απο βδομαδα στο ψυγειο.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

 

Το κινεζικο λαχανο που εχει ο σκλαβενιτης τοσο ειναι και κοστιζει περιπου 2.30. 

 

 

Τετοιο παιρνω γιατι εχω βαρεθει να καθαριζω μονιμα χωματα. Ασε που κραταει και παραπανω απο βδομαδα στο ψυγειο.

 

2€ για λαχανομαρούλι δεν δίνω :p

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2021 at 3:11 PM, honda22 said:

 

2€ για λαχανομαρούλι δεν δίνω :p

 

Και το αλλο οταν το παιρνεις 70-80 λεπτα, πετας το μισο,  και χαλαει και ξαναπαιρνεις, παραπανω το πληρωνεις ? Το εχω μελετησει το εγκλημα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.