Jump to content



crucial d9hnl+προβλημα στον υπεργχρονισμο


johnysb

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω τις παραπανω μνημες 2*1gb @667 τωρα δουλευουν λιγο πιο χαμηλα απο το fsb με ρευμα~2,08(fsb 871 ram@820)@5-5-5-12. Το θεμα ειναι οτι μου βγαζει προβλημα στο orthos οταν το τρεχω για τις μνημες και δεν ξερω τι να κανω. Καθε βοηθεια δεκτη.ευχαριστω.


Link to comment
Share on other sites

Για D9HNL μάλλον καλά είσαι μιας και δεν πάνε και πολύ ψηλά, ούτε ακούνε στο ρεύμα. Ίσως σε κόβει κανα subtiming. Κατέβασε το MemSet και πόσταρε μια εικόνα, να δούμε κι εμείς.

5-5-5-15 δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πήρα το ίδιο kit σήμερα και είναι χάλια. H αύξηση της τάσης δεν έχει κανένα νόημα ειδικά πάνω από τα 2V. Επίσης θέλουν απίστευτα υψηλό TRFC. Για 820 βάλε τουλάχιστον 43. Εμένα 830 ήταν το μέγιστο boot που μπόρεσα να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πήρα το ίδιο kit σήμερα και είναι χάλια
Δεν ειναι χαλια παιδια... Το καθε τι στον τομεα του. Αν θελατε oc θα περνατε τις 800 με τα gkx ή καποιες αλλες με gmh
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από effect

Πιο παλιά το 667 ήταν με gmh, γιαυτό το πήρα. Αν το ήξερα εννοείται ότι για 20E θα επέλεγα τις 800.

και εγω με αυτο το σκεπτικο τις πηρα φιλε :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.