Jump to content



x-fi elite


andrew3567

Recommended Posts

γεια σας παιδια.εχω μια απορια σχετικα με την καρτα ηχου μου.ενω στο manual της καρτας δειχνει οτι εχει επιλογες για εξωτερικο αποκωδικοποιητη ηχου η εσωτερικο και επιλογη των format ηχων σε μενα δεν δινει καθολου αυτες τις επιλογες δηλαδη λειπουν απ το μενου!μηπως παιζει ρολο το οτι εχω τα logitech z-5500 τα οποια εχουν απο μονα τους εξωτερικο αποκωδικοποιητη ηχου οποτε και αφαιρει η καρτα ηχου απο μονη της τις επιλογες αυτες?ευχαριστω εκ των προτερων παιδες

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κάποια XtremeGamer και όχι την Elite Pro, θα μου φαινόταν πιο λογικό...

Δες εδώ:

http://www.overclock.net/sound-cards-computer-audio/232287-how-do-i-enable-my-x-2.html

Με λίγα λόγια, λέει να απεγκαταστήσεις Ό,ΤΙ υπάρχει στο pc σχετικά με την X-Fi και μετά να εγκαταστήσεις πάλι τα πάντα από το CD συν όλα τα updates από το site της Creative...

Link to comment
Share on other sites

Wednesday, July 12, 2006

X-Fi Vista Beta Drivers

Good news for those of you who are using Windows Vista because Creative just released a new set of SoundBlaster X-Fi beta drivers (July 12th 2006) for both the 32bit and the 64bit version. This update comes for all SoundBlaster X-Fi cards.

Driver details:

This download is a beta driver providing Microsoft

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

λιγο αργα μεν αλλα μιας και εμαθα την απαντηση κατα τυχη ας την πω...

η creative απο οτι φαινεται στα φορουμ της,εκανε μια μαμουνια με την εν λογω καρτα...δηλαδη "απενεργοποιησε" μεσω driver τον hardare decoder και αντ αυτου δινει δικαιωμα κατεβασματος του power dvd για software decoding...ο driver κατα την εγκατασταση ελεγχει σειριακο αριθμο/χαρακτηριστικα της καρτας,και αν ειναι προγενεστερη ενεργοποιει τον αποκωδικοποιητη...αν οχι τον απενεργοποιει...

ετσι,η πτωση της τιμης της καρτας δεν ηταν πολυ τυχαια (γλιτωσε δηλ η creative την καταβολη δικαιωματων χρησης της τεχνολογιας dts και DD)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.