Jump to content



Επιλογή κάρτας γραφικών


pusher

Recommended Posts

Ποια από τις παρακάτω κάρτες να πάρω:

1. SAPPHIRE RADEON HD2600XT 256MB PCI-E RETAIL

2. connect3D HD 2600XT 256MB DDR3

3. Κάποια άλλη καλύτερη στα ίδια χρήματα; (Δε ξέρω ποια. Πείτε μου εσείς.)

ΥΓ.: Ή 2600PRO που βγαίνει με διπλάσια μνήμη (512 MΒ) υπάρχει περίπτωση να έχει καλύτερη απόδοση;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Χθες, στις 22:41]

Δώσε κάτι παραπάνω να πάρεις κάτι καλύτερο :magic:ΣΤΕΛΑΡΑΣ για πάντα:T: :T:

Κάτι καλύτερο... όπως;

Λίγη σημασία έχει όμως. Η ουσία στο μήνυμά σου είναι στην τελευταία σου φράση: Στελάρας για πάντα.

ΥΓ.: Μόλις βρω χρόνο θα ανανεώσω τη σελίδα στο youtube!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μεγάλο παιδί ( αφού ακούς ΣΤΕΛΑΡΑ) και είμαι σίγουρος ότι θα βρεις την κατάλληλη γύρο στα 200. Περίμενε λίγο ακόμα μην πας στο DX10 μέχρι να σταθεροποιηθεί η κατάσταση των εταιριών σοφτγουερ-χαρντγουερ.:hi: :magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Σήμερα, στις 09:39]

Είσαι μεγάλο παιδί ( αφού ακούς ΣΤΕΛΑΡΑ) και είμαι σίγουρος ότι θα βρεις την κατάλληλη γύρο στα 200. Περίμενε λίγο ακόμα μην πας στο DX10 μέχρι να σταθεροποιηθεί η κατάσταση των εταιριών σοφτγουερ-χαρντγουερ.:hi: :magic:

Να διευκρινίσω ότι αυτή η αναβάθμιση δε θα είναι "μόνιμη" μιας και η μητρική μου ούτε τους Core 2 υποστηρίζει, ούτε φυσικά και DDR3. Οπότε δεν ενδιαφέρομαι για κάτι πολύ καλό... Απλά για κάτι καλύτερο από την x700 που έχω τώρα, ώστε να βγάλω κανένα χρόνο ακόμη.

Ποια φίρμα από τις 2 θεωρείται ποιο αξιόπιστη; Η SAPPHIRE ή η connect3D;

ΥΓ.: Όσο για το μεγάλο παιδί... σχετικό είναι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η GECUBE τι λέει; Σκέφτομαι να πάρω αυτή εδώ --> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=1026313. Υπήρχε και υλοποίηση σε SAPPHIRE αλλά έμεινε μόνο λίγες μέρες στο site του ΠΛΑΙΣΙΟΥ.

Μήπως αναμένεται καμιά νέα κυκλοφορία; Γιατί η αλήθεια είναι πως δε βιάζομαι να αγοράσω άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM [Σήμερα, στις 00:49]

προιόν μη διαθέσιμο.

Αν αντέχεις να κάνεις υπομονή, περίμενε να δούμε η nvidia τι θα βγάλει, αλλιώς πάρε 2900προ στα 200 ευρω.ΙΜΟ!

Λάθος link. Το διόρθωσα τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Χθες, στις 22:34]

δές αυτή http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=1026208

Νομίζω πως η PRO είναι σαφώς καλύτερη. Τι λέει όμως η GECUBE σαν εταιρία; Βγάζει αξιόπιστες κάρτες γραφικών;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM [Σήμερα, στις 01:05]

Νομίζω οι διαφορές είναι απλά τα αυτοκόλλητα και τα παρελκόμενα...

Πάντως περίμενε να δούμε και 8800gt :)

Η Pro έχει το διπλάσιο memory interface.

Έχει κανείς εμπειρία από GECUBE;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια Gecube 2900xt. Πραγματικά αν βγάλεις το αυτοκόλλητο απο την ψύκτρα δεν μπορέις να την ξεχωρήσεις από την Sapphire. Πιστέυω οτι υπάρχουν κάνα δυο εργοστάσια και όλες αυτές τις βγάζουν φασόν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.