Jump to content



Πρόταση/Συμβουλή για Μητρική σε νέο PC


alexis2044

Recommended Posts

Πολυ καλημέρα σε όλους.

Θέλω να φτιαξω ένα δυνατό μηχανημα που να υποστηρίζει τις νέες γενιές επεξεργαστών που επερχονται. Ειναι φανερο λοιπόν οτι στοχευω σε μια μητρικη με Chipset το IP35.

Μετά απο αρκετό ψάξιμο φαινεται να έχω καταλήξει στην μητρική της Αbit, την Αbit IP35 PRO. (Τιμή 150Ευρώπουλα).

Πολύς κόσμος φαίνεται να την εκθειάζει... αν και η εταιρια δεν πολυενθουσιαζει με τα μοντελα της τα τελευταία χρόνια.

Σαφώς αφου μια καλή μητρική αποτελεί τη βάση καθε καλού συστηματος, παρακάλω πειτε μου την αποψη σας για το συσκεκριμενο μοντελο η και προτείνετε κανένα καλύτερο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

EDIT

Να και το λινκ της εταιριας με τα χαρακτηριστικά της

Κλικ Εδώ

και πιο αναλυτικά

Κλικ Εδώ

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η Αbit IP35Pro είναι ένα πλήρες Ρ35 πακέτο λόγω:

Solid Capacitors

Καλής τιμής

Πολύ καλής φήμης στους o/cers.

Ένα μείον της είναι το vdroop - δίνεις 1.35 ρεύμα για να πάρεις 1.30 π.χ. Αλλά γενικά όλες οι m/b το έχουν, οπότε κάποιοι το θεωρούν αμελητέο.

Εγώ μπορώ να σου πω από τη μικρή μου εμπειρία με τη m/b αυτή (μόλις την αγόρασα) ότι φαίνεται να είναι μια άριστη επιλογή στο Ρ35. Κάποιοι θεωρούν πως η Abit έχει αμαρτωλό παρελθόν και πως καλό είναι να μη ρισκάρεις. Η γνώμη μου? Όλες οι εταιρείες, ASUS, Abit, Gigabyte, στην ίδια μοίρα είναι. Απλά τι θα σου κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickthegreek [Σήμερα, στις 14:25]

Hμουν στο ίδιο δίλλημα και προτίμησα την gigabyte.

Πιστεύω στο παρακάτω link θα βρεις κάποια άκρη

http://www.thelab.gr/showthread.php?threadid=40733

Το είδα φιλε νικο και πάλι απο τα διαφορα που διαβαζω προτιμώ την Abit αφου και καλυτερη φαίνεται να είναι αλλα και φθηνότερη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.