Jump to content



ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ


RazielGR

Recommended Posts

Το φτωχό μου coolermaster δεν σηκώνει στα καινούρια παιχνιδάκια(κάνει shut down) και αποφάσισα να πάρω κάτι καλύτερο και ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για αυτό "PC Power & Cooling Turbo Cool 860W".

Link to comment
Share on other sites

Απο τι αποτελειτε το pc σου?

CPU: X3 720BE

MOBO: GA MA790FX-UD5P

RAM:2x2 GB DDR3 GEIL

VGA: SAPPHIRE 4890

HD:3xSATA(1 black,1 green kai enan palias kopis)

Ξέρω οτι δεν χρειάζεται τόσο βαρβάτο τροφοδοτικό αλλά το βρήκα σε καλή τιμή και θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από PSU πλέον. Αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση μέχρι τα 90 ευρώ την ακούω.

Link to comment
Share on other sites

To corsair 850w θα προτεινα αλλα ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη. Αν σε παιρνει αξιζει. Aλλιως κοιτα το seasonic 750.

Ξέρεις περίπου πόσο βγαίνει το seasonic γιατί έψαξα και δεν μπόρεσα να το βρώ σε ελληνικά μαγαζιά και αν υπάρχει και κανενά link σε eshop θα ήταν καλοδεχούμενο. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα κοιτουσα κατι σε αυτα τα 3...

CoolerMaster GX 650W - 87,40 €

Corsair CMPSU-650TXEU - 99,90 €

CoolerMaster GX 750W - 111,80 €

μετα ξεφευγουμε πολυ πανω απο τα 100 και δεν λεει.

Δεν γνωριζω αν μπορεις να φερεις καπου απο εξω κανενα Silverstone της σειρας OP (Olympia), πολυ καλα τροφοδοτικα αλλα δεν υπαρχουν πλεον στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα κοιτουσα κατι σε αυτα τα 3...

CoolerMaster GX 650W - 87,40 €

Corsair CMPSU-650TXEU - 99,90 €

CoolerMaster GX 750W - 111,80 €

μετα ξεφευγουμε πολυ πανω απο τα 100 και δεν λεει.

Δεν γνωριζω αν μπορεις να φερεις καπου απο εξω κανενα Silverstone της σειρας OP (Olympia), πολυ καλα τροφοδοτικα αλλα δεν υπαρχουν πλεον στην ελλαδα...

Γενικά στην Ελλάδα σαν να παίζει έλλειψη τον τελευταίο καιρό(ξεστοκάρουν όλοι μαζί???) αλλά τελικά βρήκα από ένα παλικάρι έστω και μεταχειρισμένο ένα SEASONIC M12D 850Watt και λογικά Σ/Κ θα το έχω στα χέρια μου:):):)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάρθηκε το SEASONIC M12D 850W μπήκε πάνω στο σύστημα και όλα δουλεύουν ρολόι και με χαμηλές θερμοκρασίες. Έχω και την ψευδαίσθηση οτι το μηχάνημα πάει καλύτερα από πριν :D.

Το 12v rail δίχνει 12.5v δεν πιστεύω να κινδυνεύει το μηχάνημα με λίγη παραπάνω τάση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.