Jump to content



Samsung 215TW ή LG L245WP-BN ???


kle500

Recommended Posts

Δεν υπάρχει πλέον το multimedia μοντέλο και ο προμηθευτής πλέον φέρνει το απλό.

Το μόνο να βρεθεί κανένα κομάτι σε στοκ.

Αλλά τελικά, θα πάρω το απλό και θα πάρω και ένα ζευγάρι Logitech Z-4E.

Thank's for everything

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kle500

Δεν υπάρχει πλέον το multimedia μοντέλο και ο προμηθευτής πλέον φέρνει το απλό.

Το μόνο να βρεθεί κανένα κομάτι σε στοκ.

Αλλά τελικά, θα πάρω το απλό και θα πάρω και ένα ζευγάρι Logitech Z-4E.

Thank's for everything

Ακόμα καλύτερα...;)

’λλωστε τα ηχεία του multimedia μοντέλου δεν είναι και τίποτα σοβαρό,απλά βοηθάνε στην εξοικονόμηση χώρου σε περίπτωση που δεν υπάρχουν απαιτήσεις για τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μάλλον η τύχη δεν θέλει να πάρω αυτό το μόνιτορ.

Έχουμε και λέμε,

εχθές πήγα να το πάρω από το E-shop (χαλάνδρι) και το είχε πάρει ένας τύπος 5 λεπτά πριν από εμένα,

Σήμερα, πήγα λοιπόν να πάρω το τελευταίο κομάτι από το E-shop Μοσχάτου, και εκεί λοιπόν διαπιστώθηκε πως δεν ήταν το Multimedia μοντέλο (άσχετα με το τι έγραφε στο site).

Οπότε το άφησα, μπας και το βρώ (το multimedia) Κάπου αλλού.

Μετά από άπειρα τηλεφωνήματα, κατάλαβα πως όλοι πλέον έχουν το NON Multimedia μοντέλο, αλλά ακριβότερα από το E-shop.

Έτσι λοιπόν είπα και εγώ, ας πάω να το τσιμπίσω πριν το πάρει άλλος και να πάρω μαζί και ένα καλό σετάκι ηχεία.

Αλλά για να μην πηγαίνω τσάμπα, είπα να πάρω στα κεντρικά του E-shop για να με ενημερώσουν αν όντως υπάρχει ακόμα το 1 τεμάχιο στο Μοσχάτο.

Έλα μου ντε που δεν μπορούσα να συνδεθώ με το τμήμα πωλήσεων επί 40 λεπτά!

Ε είπα, νισάφι, θα πάω και ότι γίνει.

Πήγα και................ την είχαν πάρει.

Ε! Δεν θέλει ρε παιδιά να την πάρω αυτήν την οθόνη τελικά!!!!!!!!!!!

Να είστε καλά.

Υ.Γ. Μπας και βγει κανένα άλλο μοντέλο τελικά, διότι το e-shop δεν πρόκειτε να την ξαναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

σε ενα προχειρο ψαξιμο στο ebay βρηκα αυτο http://cgi.ebay.de/DELL-Ultrasharp-2407-WFP-24-Zoll-LCD-2407wfp-NEU_W0QQitemZ110169472044QQihZ001QQcategoryZ129334QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

η οθονη ειναι με Samsung s-pva panel οποτε η ποιοτητα εικονας ειναι σαν της δικης μου 215ΤW απλά σε μεγαλυτερη αναλυση και περισσοτερες ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geoal [Σήμερα, στις 21:04]

σε ενα προχειρο ψαξιμο στο ebay βρηκα αυτο http://cgi.ebay.de/DELL-Ultrasharp-2407-WFP-24-Zoll-LCD-2407wfp-NEU_W0QQitemZ110169472044QQihZ001QQcategoryZ129334QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

η οθονη ειναι με Samsung s-pva panel οποτε η ποιοτητα εικονας ειναι σαν της δικης μου 215ΤW απλά σε μεγαλυτερη αναλυση και περισσοτερες ιντσες.

Θα ήθελα να αποφύγω την αγορά monitor από το εξωτερικό.

Όπως επίσης, δεν έχω διαβάσει για κάποια τρομερή διαφορά στα δύο μόνιτορ (Dell 2407 και LG L245), ασχέτως των διαφορετικών (αλλά κατά τα λεγόμενα σχεδόν ίδιων ποιοτικά) πάνελ.

Οπότε ή κάνω παραγγελία από Γραμμή στην τιμή των 572 (το LG L245WP-BN) και το έχω στα χέρια μου την Παρασκευή, ή από κάπου αλλού που να το έχουν ετοιμοπαράδοτο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια μια ερωτηση αν και λιγο οφφ τοπικ: Εχω την 245WP-BN και ειχε on arrival καμενη μαλλον την ψηφιακη εξοδο.Τα τυπακια μου λενε επειδη σταματησε να βγαινει και καλα η οθονη να την παρουν να την επισκευασουν.Κανονικα δεν θα ειχα προβλημα αλλα εχει και 2 κολλημενα πιξελς και δεν ψηνομαι.Δικαιουμαι να ζητησω πληρη αντικατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.