Jump to content


Crypto UM 360, Help!


sunboy

Recommended Posts

Είχα αγοράσει το φανταστικό mp3 player της Creative, το Muvo TX και μολις προχθες το ξέχασα στο λεωφορείο. Ούτε χρόνο δεν είχε κλείσει. Τέλοσπάντων, καλα να είναι όποιος το βρήκε... Αγόρασα σήμερα λοιπον στα γρήγορα αυτό το ταπεινο mp3, το UM 360 της Crypto. Εκτός του ότι είναι άχρηστο το ραδιοόφωνο, τα τραγούδια ακούγονται άσχημα ποιοτικά. Αλλά αυτό που με απογοήτεψε τελείως, είναι το ότι δεν ακούγονται δυνατά τα τραγούδια. το έχω στο τέρμα και πρέπει να δίνω προσοχή στο κομμάτι για να το καταλάβω... Φρίκη! Υπάρχει λοιπόν κάποιος τρόπος να αλλάξω την ένταση κάπως και να γίνει πιο δυνατά απο το κανονικό; Εψαξα για firmware, αλλα δεν βρίκα πουθενα! Εάν ξέρει κανεις ας βοηθήσει... Ευχαριστώ προκαταβολικώς....

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον οσον αφορα τα mp3, μπορεισ με καποιο προγραμμα οπως το mp3 normalizer να ανεβαζεις την ενταση τους. Πολλα κομματια ειναι αρκετα χαμηλα ηχογραφημενα στο πρωτοτυπο τους και υπαρχει μεγαλο περιθωριο αυξησης. π.χ. απο 80db αν το πας μεχρι 96-97 που ειναι ενα οριο πριν την παραμορφωση η διαφορα εντασης ειναι τεραστια, ειδικα αν σκεφτεις οτι τα decibel ειναι λογαριθμικη κλιμακα και καθε 3 μοναδες διπλασιαζεται η ενταση.

Link to comment
Share on other sites

εγω στην ιδια συσκευη...με ακουστικα τον 5-10 ευρω ειχα δει απιστευτη διαφορα....αν και φοβαμαι οτι οπως το δικο μου(μην το ματιασω)...συντομα θα χαλασει το 1 καναλι κ μετα το αλλο...και τεραστια προσοχη με τις πτωσεις...τρελλα ευπαθες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.