Jump to content



Bluetooth Handsfree για WinMobile


Wizard!

Recommended Posts

Μέχρι πριν μερικές μέρες, είχα το Akono HBH-662 που έκανε πολύ καλά τη δουλειά του. Ώσπου ένα βράδυ αποφάσισα να διαπιστώσω την αντοχή του στο νερό :rolleyes: Δυστυχώς δεν είναι μεγάλη... Για την ακρίβεια, με το που έπεσε μέσα στο ποτήρι, παρέδωσε πνεύμα... :bye:

Με ενδιαφέρει να κρατάει αρκετά η μπαταρία του, όπως επίσης και να έχει αναγνώριση κλήσεων. Το 662, έδειχνε ονοματεπώνυμο, αλλά μόνο σε καινούρια μοντέλα της SE. Στο δικό μου, Qtek S200/WM6.0, έδειχνε το νούμερο. Ιδανικό θα ήταν να δείχνει κι ονοματεπώνυμο.

Δεν έχω σε μεγάλη εκτίμηση αυτά με το καλώδιο, καθότι δε θέλω να το φοράω όλη την ώρα. Επίσης δε με ενδιαφέρει stereo γιατί δεν ακούω μουσική από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Δεν έχει κανείς WinMobile ή είστε όλοι υποψήφιοι καρκινοπαθείς? :p

φτου φτου φαε την γλωσσα σου ρε συ πρωι πρωι...:hehe:

και γω ψηνομαι για Bluetooth Handsfree αλλα σε symbian φαση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Χθες, στις 11:31]

Δεν έχει κανείς WinMobile ή είστε όλοι υποψήφιοι καρκινοπαθείς? :p

:D Βρε σατανά τι λές πάλι? Αντε και σύντομα θα φορέσω και τα WinMobile 6.0 :cool:

Για κοίτα και τα Plantronics που έχει ο Γερμανος... αν κρίνω από τα headsets μια χαρά θα ειναι και τα BT... τα έχω κοζάρει τρελά....

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?action=submitQuickSearch&content=&info=&page=0&link=&preorder=false&compCategory=0&searchTerm%5B0%5D.attribute=5&searchTerm%5B0%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B0%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B1%5D.attribute=2&searchTerm%5B1%5D.textValue=PLANTRONICS&searchTerm%5B2%5D.attribute=117&searchTerm%5B2%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B2%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B0%5D.attribute=0&searchTerm%5B0%5D.textValue=&searchTerm%5B0%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B0%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B0%5D.booleanValue=false&searchTerm%5B1%5D.attribute=0&searchTerm%5B1%5D.textValue=&searchTerm%5B1%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B1%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B1%5D.booleanValue=false&searchTerm%5B2%5D.attribute=0&searchTerm%5B2%5D.textValue=&searchTerm%5B2%5D.minNumberValue=&searchTerm%5B2%5D.maxNumberValue=&searchTerm%5B2%5D.booleanValue=false&descending=true&compCategory=0&category=485&sort=3&category=485&searchCategory=&searchString=&username=&password=&emailFromFriend=&emailToFriend=&emailText=

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

ενώ με το bluetooth Μείνε ήσυχος δεν τρώς καθόλου ακτινοβολία...

ειδικά αυτά που μπαίνουν/στέκονται στο αυτί ....

Έχεις κάποια έρευνα που να λέει το αντίθετο? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guys στην πρωινή εκπομπη της NET ειδα πριν μήνες κάποιον απο τον Δημόκριτο να τσεκάρει BT, handsfree, sole συσκευές και αυτό το ρημάδι το αυτοκόλληλο και εχοντας ενα μετρητή μονο στο ΒΤ εδειχνε οτι ενταση ήταν αμελητέα... Τρελαθηκα με αυτό που είδα οταν χρησιμοποιείς σκέτη την συσκευή στο αυτί... Τρελό κάψιμο.... Και εγώ πριν το δώ, ολα στο ίδιο τσουβάλι τα εβαζα αλλα με επεισε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε θα χρειαστεί να πάρω καινούριο :D

Το Sony-Ericsson απέδειξε για άλλη μιά φορά την ποιότητα κατασκευής του... Το άνοιξα σήμερα, το φόρτισα και δούλεψε κανονικά!

Κι κάτι άλλο... Πήρε η αρραβωνιαστικιά μου, μέσω ebay φυσικά, ένα στερεοφωνικό bt (ΗΒΗ-DS970) για το κινητό της (SE W800i). Η τιμή εδώ είναι περίπου ~100. Με τα μεταφορικά της έρχεται στα 35... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 22:12]

Τελικά δε θα χρειαστεί να πάρω καινούριο :D

Το Sony-Ericsson απέδειξε για άλλη μιά φορά την ποιότητα κατασκευής του... Το άνοιξα σήμερα, το φόρτισα και δούλεψε κανονικά!

Κι κάτι άλλο... Πήρε η αρραβωνιαστικιά μου, μέσω ebay φυσικά, ένα στερεοφωνικό bt (ΗΒΗ-DS970) για το κινητό της (SE W800i). Η τιμή εδώ είναι περίπου ~100. Με τα μεταφορικά της έρχεται στα 35... :rolleyes:

Κοίτα να δεις και ποτε δεν τα είχα σε εκτιμηση τα BT της Sony Ericsson... Λες? Εμένα εμφανισιακα μου αρέσει πολύ το Samsung το ολόμαυρο με το BLUE LEDaki αλλά επειδη ειναι Samsung δεν θέλω να το πάρω :blink: .... και μέτα σκέφτομαι τα ΒΤ της Plantronics... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

ε για πες καμια λεπτομερεια ρε ...καλα τα ΗΒΗ-DS970 τα ειδα και γω για το P1i...αξιζουν εχουν διαφορα απο τα μαμισια..

Τι λεφτομέρεια Γιώργη? Αν εννοείς από που το πήρε, μιά αναζήτηση στο ebay και θα βρεις πολλά. Το συγκεκριμένο ΒΤ το είδαμε σε φίλο που το έχει πάρει και είναι εξαιρετικό. Εϊναι ιδανικό για walkman γιατί είναι stereo κι έχει και play-stop-pause buttons απάνω του. Δεν ξέρω αν έχει και prev-next. Επίσης τα ακουστικά του είναι τύπου βεντούζας και παρέχουν εξαιρετική μόνωση από εξωτερικούς θορύβους.

Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιό σχετικά μοντέλο και δεν ξέρω αν θα το βρείς... Εγώ πάντως το είχα πάρει 44 πριν ενάμιση χρόνο από το Microland, την ίδια στιγμή που το Πλαίσιο το είχε 95 και ο Γερμανός 110 :TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.