Jump to content



αγορα laptop με firewire και 2 g μνημη


ggeorge

Recommended Posts

Καλημερα

Θελω ακριβως αυτό που λέει ο τίτλος

αγορα λαπτοπ με firewire και 2 g μνημη για επεξεργασία video (οσο γίνεται σε laptop). Θέλω να είναι οσο πιο φτηνός γίνεται . Δεν με ενδιαφέρει τόσο ο επεξεργαστής ( να είναι οπωσδηποτε δυπυρηνος). Δε με ενδιαφέρει ο σκληρός (Θα πάρω σίγουρα μεγάλο εξωτερικό) .Ετσι και αλλιως με τις ταχυτητες που τρεχουν οι σκληροί των λαπτοπ ....

Για ρίξτε καμια ιδέα. Ειχα δει σε mediamarkt ενα με προσφορά 550 E acer αλλα δεν είχε firewire. Κάτι αντίστοιχο; H αγορά πρέπει να γίνει μέχρι 20-25 Οκτωβρίου οπου φεύγω απο Αθήνα , εκτός και αν μου προτείνετε κάτι απο Χίο, αν και δε θα ήθελα να το ρισκάρω....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δες στο Πλαισιο αν εχουν ακομα τον Τurbo-X Sirus Duo 2. 2gb ram, core2duo T7200 @2.00ghz,hdd 160 gb,και φυσικα firewire (αλλα είναι η μικρή όχι εκείνη που είναι σαν ορθογωνιο και πάνω κανει μύτη). εγώ τον είχα αγοράσει 1200( αρκετα καλή τιμή γιαολα αυτα που εχει πάνω) και το πιο πιθανό είναι να έχει πέσει η τιμή του....

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν θα τα προτιμούσα γιατί εκτός του οτι υστερουν σε καποια χαρακτηριστικα( επεξεργαστης,σκληρος) δεν θα ηθελα να ρισκαρω οτιδηποτε αγοραζοντας απο καποιο e-shop του εξωτερικου.

PS: οι τιμες τους παντως καλες ειναι αλλα λογικα θα σου βαλουν και αλλα εξοδα για να στο φερουν στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
δεν βγαίνουν όμως πλέον λαπτοπ με PCMCIA, έχει αντικατασταθεί με την express card εδώ και καιρό :)

mea culpa, δεν το πρόσεξα

firewire express card - Κάρτες PCMCIA | Skroutz.gr

Σαν τι ασυμβατότητες να έχεις δηλαδή; Δεν νομίζω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.