Jump to content



p35-dq6 spdif optical μονο 2καναλια παιζουν


fotis1972

Recommended Posts

έχοντας συνδέσει την p35-dq6 με τον ενισχυτή μου (yamaha rx-v1500) μέσω οπτικου καλωδίου δεν μπορώ να πάρω ήζο και στα 5 ηχεία

ενεργοποιώ το dts, βάζω ότι driver κυκλοφορεί και ότι bios με όλους τους πιθανούς σ

συνδυασμούς αλλά τίποτε

Σημειωτέον μία φορα το έιχα καταφέρει να δουλέψει κάνοντας roll back τους driver και μετά από κάμποσο καιρό ξαναχάλασε και μου παίζουν μόνο τα μπροστά ηχεία

μπορείτε να βοηθήσετε??

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ενεργοποιησεις απο τον driver (αν φυσικα εχει αυτη τη δυνατοτητα) το spdif passthrough. Επισης στον software player πρεπει να επιλεξεις οτι εχεις εξωτερικο αποκωδικοποιητη.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι 100% σίγουρος πως στον Yamaha δεν έχεις πατήσει κατά λάθος το A-B που ξεχωρίζει τα ηχεία για 2 χώρους? ρωτάω γιατί την είχα πατήσει μια φορά με τον δικό μου τον 757 και κόντεψα να φορμάρω το pc που έχω να βλέπω ταινίες. Αν όλα καλά από Yamaha μεριά και άλλη συσκευή πάνω του παίζει DTS κανονικά τότε κατέβασε τπτ παλαιότερους driver για την κάρτα σου και δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BlueChris [22-09-2007 22:10]

Είσαι 100% σίγουρος πως στον Yamaha δεν έχεις πατήσει κατά λάθος το A-B που ξεχωρίζει τα ηχεία για 2 χώρους? ρωτάω γιατί την είχα πατήσει μια φορά με τον δικό μου τον 757 και κόντεψα να φορμάρω το pc που έχω να βλέπω ταινίες. Αν όλα καλά από Yamaha μεριά και άλλη συσκευή πάνω του παίζει DTS κανονικά τότε κατέβασε τπτ παλαιότερους driver για την κάρτα σου και δοκίμασε.

όχι δεν το έχω πατήσει, και έβαλα τους παλιούς driver αλλά πάλι τίποτε

όπως είχα γράψει και πιο πρίν παλιότερα μου δούλεψαν βάζοντας τους παλιούς driver τώρα δεν μπορώ να το κατορθώσω με τίποτε, και τα passthrough έχω ενεργοποιήσει και τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενεργοποιημενο το passthrough, την αποκωδικοποιηση πολυκαναλου υλικου την κανει ο ενισχυτης, οποτε ριξε μια ματια στα dsp του να εχεις επιλεξει το DD ή το DTS. Αν δεν παιξει κανε uninstall τους drivers και ξαναπερνα τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.