Jump to content



η γνωμη σας για αυτη τη συνθεση


haris1984

Recommended Posts

μια φιλη μου ζητησε να της φτιαξω ενα pc με κοστος περι τα 700 ευρω.

και εχω καταληξει στα κοματια που φαινονται στη φωτο παρακατω.

εχετε καποια διορθωση να κανετε? το τροφοδοτικο που ειναι με αυτο το κουτι το εχει κανεις? θα την παλεψει ή θα αρχισουν τα τηλεφωνα σε 2 μηνες <<ελα δεν ανοιγει το pc και μυριζει τσιτσι>>...πολλοι θα μου πειτε για την οθονη. πιστευω οτι θα την εντυπωσιασει το οτι ειναι tft και μεγαλη σε μεγεθος (γυναικα ειναι στο κατω κατω :hehe: /jk). το pc θα ειναι για all around χρηση. ταινιες,μουσικη,εργασιες και λιγο gaming που και που απο τον μικρο της αδερφο.

53270418xq8.jpg

Link to comment
Share on other sites

τη μητρική αυτη τη διαλεξα λογω του 690g που απο οτι ακουγεται ειναι πολυ σταθερο και ειναι και αθορυβη (κοινως ενας μπελας λιγοτερος...)

τωρα με την 8600gt ελπιζω να μην εχει παραπονο αν θελει να παιξει κανα παιχνιδακι.

οσο για την οθονη...εχει μονο dsub συνδεση... και μπηκα σε σκεψεις γιατι δεν υποστηριζει hdcp. ποσο προβλημα μπορει να ειναι αυτο αργοτερα με την ελευση των Bluray κτλ?

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το σκεφτηκα να βαλω μια πιο δυνατη παλιοτερης γενιας...

αλλα λογω των hd videos διαλεξα μεταξυ 8600 και 2600.

δεν λεει να μου πει μετα οτι καινουριο pc και δεν παιζει ουτε ταινιες... :p

Μηπως να προτημισω μια 2600προ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

κι εγω το σκεφτηκα να βαλω μια πιο δυνατη παλιοτερης γενιας...

αλλα λογω των hd videos διαλεξα μεταξυ 8600 και 2600.

δεν λεει να μου πει μετα οτι καινουριο pc και δεν παιζει ουτε ταινιες... :p

Μηπως να προτημισω μια 2600προ?

ok τοτε βάλε μια 2600.

Link to comment
Share on other sites

ok.

μια τελευταια συμβουλη. με ενδιαφερουν 2 μητρικες.απο το πλαισιο και φθηνες και οι 2. η μια ειναι αυτη που εχω βαλει παραπανω με το 690g και η αλλη ειναι η albatron K8-SLI-AM2. με κυριο κριτηριο την σταθεροτητα και την αντοχη στο χρονο υπαρχει λογος να προτιμησω την αλμπατρον που ειναι και πιο φθηνη μιας και δεν χρειαζεται η onboard vga και εχει και παραπανω Pci?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.... η καρτα αλλαχθηκε με 2600χτ και η μητρικη με την αλμπατρον.

την αλμπατρον την προτιμησα περισσοτερο λογω των 3 χρονων εγγυηση που εχει. ελπιζω να με ανταμειψει η επιλογη μου.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα στο site της albatron και για την υποστηριξη των 65nm επεξεργαστων γραφει πως χρειαζεται bios update. θα παιξει out of the box με τον χ2 4000+ ή πρεπει να βρω αλλον επεξεργαστη, να φλασαρω και μετα να βαλω πανω τον 4000?

επισης ξερει κανεις αυτο που ρωτησε και ο φιλος adok13? παιζει καμια ασυμβατοτητα με τις συγκεκριμενες μνημες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.