Jump to content



2600pro overclocking


anthis

Recommended Posts

Καλησπέρα. . Μόλις αγόρασα την connect3D 2600pro . . Φυσικά άλλαξα το σύστημα ψύξης που εχει πάνω το οποιο φαινόταν εντελώς γελοίο και εβαλα μια zalman VF700 μαζι με χαλκινα ramsinks. . Δοκιμασα να την κλοκαρω με ATI tool 0.27b2 αλλα κολαει . .

Δεν την ανεβαζει ουτε 1mhz. . ! Ποιο αλλο προγραμμα υπαρχει? Ati tray tools? Δεν εχω ξανακλοκαρει ΑΤΙ. . :):tomato:

Link to comment
Share on other sites

Thanks. . Για να δούμε. . :) Αλήθεια το ATI overdrive που βρίσκεται? Δεν το βλεπω πουθενα μεσα στους catalyst!

Επισης δεν μου ανοιγει το 3d mark 06 απο όταν έβαλα την νεα καρτα!! Κολλαει εκει που σκαναρει το συστημα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης problem. . Ενω τρεχει το 3d mark 06 και περναει τα graphics test ακομα και με 800mh πυρηνα, στο cpu test με πεταει εξω το test. . Την πρωτη φορα που ειχε τρεξει σε stock χρονισμούς της κάρτας το εβγαλε με 2800 score (lol φταιει ο D 805. . )

Τον επεξεργαστη τον εχω στα 4ghz αλλα ειναι σταθερος, εχει βγαλει orthos. .

Ταση βεβαια παιρνει 1.5625 :tomato: (με υδροψυξη)

Το ερώτημα ειναι γιατι με πεταει οεο?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι βγάζει orthos δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι σταθερό το σύστημα. Έχω πετύχει αρκετές περιπτώσεις που βγαίνει το orthos αλλά χτυπάει σε διάφορα games...

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. . Έδωσα 1.575 ρευμα και θα τσεκαρω παλι. . Εχω αλλη μια απορια (σε ασχετο θεμα βρηκα να το γραψω, αλλα τι να κανουμε. .) : Η ταση που εχω δωσει ειναι υπερβολικη αλλα εφοσον οι θερμοκρασιες ειναι πολυ καλες, σε full load κατω απο 60, πιστευω ειμαι οκ, ε?

Link to comment
Share on other sites

Με 1,575 ταση το βγαζει οκ το CPU test. .

Edit: Παει πεθανε η καρτουλα. . Δεν δειχνει τιποτα, την δοκιμασα και σε αλλο PC παλι δεν εδειχνε, εβαλα μια αλλη καρτα στο αρχικο της PC και το PC επαιζε. . RMA λοιπον :rip:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.