Jump to content



προταση για high end wc kit


psyber

Recommended Posts

hi guys and girls!

ενδιαφερομαι να ασχοληθώ για πρωτη φορα με to water cooling.

αυτο που ψαχνω θέλω

α) να αποδίδει πραγματικά χαμηλές θερμοκρασιες

β) να καλύπτει cpu chipset και καρτες γραφικών

γ) και να κανει πραγματικα το pc μου να το βουλώσει.

για αρχη δεν βαζω δεσμευτικο κόστος ετσι ώστε να συγκεντρωθεί ικανοποιητικη ποικιλια προτασεων .

ειμαι standby...

Link to comment
Share on other sites

α) οι θεωρητικα μαξιμουμ επιδοσεις σε θερμοκρασια ειναι λιγο πανω απο θερμοκρασια χωρου.

β)αναλογα τα κομματια που εχεις ψαξε στο watercooling section και δες τι εχουν αλλα μελη.το συγκεκριμενο σημειο εχει απαντηθει επαρκως και με μια μικρη αναζητηση θα βρεις τι ταιριαζει στα κομματια σου.

γ)το τελευταιο ερωτημα απανταται σε συνδυασμο των 2 παραπανω.για να εχεις την καλυτερη αποδοση και σε ησυχια αλλα και σε θερμοκρασιες χρειαζεσαι οσο το δυνατον μεγαλυτερο ψυγειο το οποιο να μπορει να σηκωσει 2πλασιο υποθετικα φορτιο απο τα υλικα που θα ψυξεις με αυτο...........δες λοιπον τι χωρους εχεις........(εαν δεν εχεις γομαροκουτο) θα αναγκαστεις να βαλεις το ψυγειο εξωτερικα του κουτιου στερεωμενο καπου........και επισης μπες στο υποφορουμ για το aircooling και δες το ΔΙΑΣΗΜΟ ''Ποια ειναι τα ποιο αθορυβα 120χ120 ανεμιστηρακια'' για να γεμισεις το ψυγειο σου με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχική απάντηση από psyber [27-09-2007 03:10]

hi guys and girls!

ενδιαφερομαι να ασχοληθώ για πρωτη φορα με to water cooling.

αυτο που ψαχνω θέλω

α) να αποδίδει πραγματικά χαμηλές θερμοκρασιες

β) να καλύπτει cpu chipset και καρτες γραφικών

γ) και να κανει πραγματικα το pc μου να το βουλώσει.

για αρχη δεν βαζω δεσμευτικο κόστος ετσι ώστε να συγκεντρωθεί ικανοποιητικη ποικιλια προτασεων .

ειμαι standby...

zalman reserator 2.πολλη καλο και αθορυβο.

κραταει εναν 6.300 στα 2.8 στους 45 βαθμουσ full load

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.