Jump to content



MSI K9N SLI - MSI 8600 GTS


BillyVan

Recommended Posts

Ενας φιλος ηρθε αποψε απο τα παλια .....

Η αληθεια ειναι οτι μου λειψατε και οτι οποτε εβλεπα τον παρκαρισμενο Κρυογενη στον παγκο το μυαλο μου ηταν στις παλιες καλες εποχες ....

Στο θεμα μας τωρα...

Μετα απο 3-4 χρονια η Asus παρεδωσε το πνευμα της ενω ο P4 - 2400 συνεχιζει να εργαζεται στα 3600 με το νερακι κανονικα ..... απο οτι φαινεται (δεν το εψαξα και τρομερα) η μητρικη ταφτυσε.

Ενας καλος φιλος προσφερθηκε και μου εφτιαξε τον παραπανω συνδυασμο MSI K9N SLI ( με AMD 5600 , 4 GBYTE συγκεκριμενα Kingston KVR 667D2N5/1G και καρτα γραφικων την MSI 8600 GTS με 256 μνημη , τροφοδοτικο κρατησα το παλιο μου TAGAN 480 W .

Λογω των επαγγελματικων υποχρεωσεων δεν εχω πια τον χρονο αλλα και το κουραγιο να ψαξω τα ορια του συστηματος , αλλα επειδη δεν κρατηθηκα τον AMD του αλλαξα λιγο τα φωτα και τον εχω απο τα 2800 που ειναι κανονικα στα 3000 με αερα...

Μπορει καποιος φιλος να μου προτεινει συνδυασμους στο Bios γιατι ψιλοχαθηκα στις ρυθμισεις του (εχω μεινει πισω αιώνες) καθως επισης και για την καρτα γραφικών....η καρτα απο οτι ειδα ειναι στα 700 Mhz η GPU και 1050 η μνημη.

Με ενδιαφερει οπως καταλαβαινετε η εργασια μου αλλα και κανα παιχνιδακι που και που.

Μπορει να βοηθησει το γεγονος οτι στο CPUZ ειδα το παρακατω...

Σας ευχαριστω.

post-81-1416073202,5133_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το κομματι που εχεισ φτανει χαλαρα τα 3500 με αερα χωρισ να ξεπερνα τουσ 35 βαθμους . μπες στο φορουμ για αμδ οβερκλοκ και δες που εχει φτασει το δικο μου με αερα...και παει ακομη :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.