Jump to content



Πιστωτικό αντί για αντικατάσταση σε RMA


Simon

Recommended Posts

Αν μου καεί κάτι που είναι μέσα στην εγγύηση, και υπάρχει ακόμα σε stock στο κατάστημα απ' όπου το αγόρασα, μπορώ να ζητήσω να μου "κοπεί" πιστωτικό αντί για αντικατάσταση του καμένου;

OFF Το pctechnology σας ανοίγει; /OFF

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κάτι παρόμοιο ειχα ζητήσει απο το ΠΛΑΙΣΙΟ οταν πηγα για έλεγχο τις τότε OCZ μνημες μου... οι μνήμες λειτουργούσαν μια χαρά αλλα το θέμα ήταν οτι το Part Number τους στο στικεράκι με αυτό που διάβαζαν τα προγραμμάτα στο PC ήταν διαφορετικό... Αντιστοιχούσε σε άλλο προιόν με άλλα specifications, ρευματα κτλ κτλ...

Μετά τον έλεγχο μου εδωσαν ενα 2ο κιτάκι με ακρίβως ίδιες μνήμες... Τους ειπα ποιο ακριβώς ήταν το πρόβλημα και ας το ελέγξουν και μονοι τους στo site της OCZ... Δεν ήθελα 2ο κιτάκι, ήθελα άλλες μνήμες.... Βασικά επέμεινα αρκετά καθώς στην τελική το προιόν που αγόρασα δεν αντιστοιχουσε σε αυτο που ειχα στα χέρια μου και εν τέλει μου εδωσαν πιστωτικο...

Τωρα στην δική σου περίπτωση μόνο αν επιμείνεις θα σου κοψουν πιστωτικό... Κανονικά πρέπει να σου δώσουν ενα καινουριο-ίδιο... Προσεξε μόνο γιατί μπορεί να σε συμφέρει να στο αντικαταστήσουν καθώς το πιστωτικό κοβεται στην τρέχουσα τιμή του προιόντος και οχι στην αρχική τιμή αγοράς... και μετά απλά το πουλάς ;)

Το pctechnology δεν ανοίγει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 22:21]

...το πιστωτικό κοβεται στην τρέχουσα τιμή του προιόντος και οχι στην αρχική τιμή αγοράς...

Είσαι σίγουρος; Εγώ ξέρω ότι αν δεν υπάρχει σε stock το προϊόν, σου κόβουν πιστωτικό στην τιμή που το αγόρασες. Για να γίνω πιό συγκεκριμένος, αν έχει καεί η μητρική μου, μπορώ να ζητήσω πιστωτικό για να πάρω άλλη (μητρική);

Link to comment
Share on other sites

Ολο το ποστ στηρίχθηκε στην λογική οτι το προιόν που πηγες για RMA υπάρχει σε στοκ... σαφώς και ειναι διαφορετικά τα πράγματα αν εχει σταματήσει η παραγωγη του ή ειναι out of stock το καμμένο, χαλασμένο προιόν...

EDIT: Πιστωτικό στην τιμή αγοράς οταν το προιον ειναι εκτος στοκ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.