Jump to content



Βοηθεια για αναβαθμιση!!!


president.s

Recommended Posts

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και χρειαζομαι μια βοηθεια..

Θελω να παρω καοια καινουγια πραγαματα..

Αυτα ειναι καποια που εχω βρει,θελω να μου πειτε πως σας φαινονται κ οτι δεν ειναι καλο μου προτεινετε κατι αλλο χωρις να ξεφευγει απο το κοστος ομως..Tον θέλω κυριως για παιχνιδια οπως pro evolution soccer 6 και 2008 για high quality(αν γινεται) και για downloads και εργασιες που τα κανω κ τωρα ομως..

Geil

Ram 2GB Kit DDR2 Ultra 800MHz 4-4-4-12 74,99

Albatron

8600 GT 512MB HDCP 139,00 139,00

Abit

FP-IN9 SLI (650i,LGA775,DDR2) 85,00 85,00

Intel

Core 2 Duo 4500 (s775/2,20GHz) Tray 125,00 125,00

αρχικα πως σας φαινεται?

Θα τα σηκωσει το τροφοδοτικο μου 550w?

Και βασικο η VGA τι λεει?

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είνια κι άσχημα. Από ότι βλέπω είναι προσανατολισμένο προς το κόστος....Το τροφοδοτικό άνετα τα σηκώνει, ακόμα κι αν κάνεις ο/c με την προυπόθεση ότι είνια κάτι επώνυμο....

Για High quality εξαρτάται από την οθόνη που διαθέτεις....Αν μιλάμε για κάτι πάνω από 17 in....άσ' ο καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dohc16 [Σήμερα, στις 19:17]

Δεν είνια κι άσχημα. Από ότι βλέπω είναι προσανατολισμένο προς το κόστος....Το τροφοδοτικό άνετα τα σηκώνει, ακόμα κι αν κάνεις ο/c με την προυπόθεση ότι είνια κάτι επώνυμο....

Για High quality εξαρτάται από την οθόνη που διαθέτεις....Αν μιλάμε για κάτι πάνω από 17 in....άσ' ο καλύτερα....

Τι εννοεις ειναι προσανατολισμενο προς το κοστος?17 οθονη εχω αλλα παλια δηλαδη με χρονο αποκρισης 16 ms!H VGA ειναι ενταξει?γιατι ενασ φιλος μου μου προτεινε saphire ΑΤΙ x1950 pro..

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι έχεις έναν συστηματάκι που φτιάχτηκε με κύριο γνώμονα το χαμηλό κόστος .

Η VGA σου ανήκει μεν στην τελευταία γενιά και είναι νεότερη από την 1950 αλλά λιγότερο δυνατή. Βέβαια, η 8600 θεωρητικά μπορεί να παίξει DX10 και ότι τελευταίο κυκλοφορεί, αλλά μην περιμένεις επιδόσεις παραπλήσιες της 1950.

Link to comment
Share on other sites

Aν πας για 1950, κοίταξε καμια μτχ, καθότι δεν λέει για καινούρια να δώσεις τόσα λεφτά και να είσαι τεχνολογικά πίσω( το είπαμε η 1950 είναι πιο δυνατή, αλλά η τεχνολογία της είναι προχθεσινή) και μετά πάρε καμιά 8800 που θα τις πουλάνε και αυτές μτχ φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ με τον junior 21, αν και πολύς κόσμος παραπονέθηκε για 2900 στο φόρουμ(για την ΧΤ έκδοση όμως).

Κοίταξε πρόεδρε, μπες στο θρεντ για τις κάρτες γραφικών και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Aυτη η συνθεση ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη?sorry για το πρηξημο αλλα εχω περιορισμενο budget και προσπαθω να βρω την καλυτερη δυνατη λυση..:)

cpu

motherboard

ram

VGA

υπαρχει προβλημα αν υπαρχει VGA στην μητρικη?

Αν ναι εχω βρει κ αυτη..

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.523583

Πραγματικα ευχαριστω!:D

Link to comment
Share on other sites

lol, θα μας τρελάνεις...Η Mobo που επέλεξες έχει ενσωματωμένο υποσύστημα γραφικών όπως λες, οπότε καταλαβαίνεις προορίζεται για άλλα συστήματα....

Περνώντας σε AMD, δεν λέω είναι καλός επεξεργαστής, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι ένα κλικ κάτω από τους core duo, γενικώς, καθότι σε ειδικές περιπτώσεις υπερέχουν. Η μητρική που προτείνεις απορίπτεται δια βοής. Προτείνω αυτήν, ειδικά για το chipset.

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MotherboardsAmd&cp_id=130552

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα στο πλαισιο και μου ενας πωλητης(που παρεπιπτοντως ειναι υπερ των intel οπως μου ειπε)οτι ο amd που διαλεξα ειναι καλυτερος σε stock καταστασεις απο των αντιστοιχο (σε χρηματα) intel μιας κ δεν ενδιαφερομαι για overclocking..τελος παντων παραγγειλα την vga,ram,cpu και μαλλον θα παω για τη mobo που προτεινεις.Thanks a lot..

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 μητρικές που πρότεινες στο προτελευταίο σου post dear president.s είναι super και συμβατές με του επερχόμενους επεξεργαστές της AMD. Eλπίζω να παρείγγειλες μια από τις 2...

Link to comment
Share on other sites

Τον 5200 πάρε αν δεν ενδιαφέρεσαι για overclock. Από γραφικών ρίξε μια ματιά και σ'αυτήν εδώ

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=986569

δεν έχει DX10, είναι καλύτερη από την 8600 που πρωτοκοίταζες (είναι όχι απλή 7900GS αλλά ελαφρώς κλοκαρισμένη), είναι λιγάαακι πιο κάτω από την 1950 αλλά πολύ φθηνότερη. Σε προσφορά την έχει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.