Jump to content



Ποια οθόνη στις 19";


Ilias83

Recommended Posts

Καλησπέρα...

Σκέφτομαι να αγοράσω μια οθόνη και με πόνο να αποχωρηστώ την CRT μου Eizo F520 17" που συνεργάζεται άψογα 6+ χρόνια τώρα.

Δεδομένου οτι ήδη έχω δοκιμάσει μια LG στις 17" και τις θεωρώ πολύ τίμιες οθόνες σκέφτομαι να πάω για μια από τις εξής 4:

L1900J-BF

L1900R-BF

L1982U-BF

Wide M198WA-BZ

Έχουμε και λέμε:

Οι δύο πρώτες μου αρέσουν πάρα πολύ εμφανισιακά και στα specs τους δεν βρίσκω διαφορά, όπως δεν βρίσκω και διαφορά που να δικαιολογεί τα επιπλέον χρήματα της 3ης.

Τέλος η τελευταία έρχεται με ενσωματομένο TV-tuner που δικαιολογεί τα επιπλέον χρήματα, έχει λίγο μεγαλύτερο χρόνο απόκρισης και είναι αρκετά πιο άσχημη από τις υπόλοιπες.

Το πρόβλημα είναι οτι δεν είμαι σίγουρος αν με βολεύει το 16:9 για οθόνη υπολογιστή.

(Τις ταινίες τις βλέπω από προτζέκτορα που έχω μέσα στο δωμάτιο, οπότε ουσιαστικά η οθόνη θα καλύψει τις υπόλοιπες ανάγκες)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εγώ φιλαράκι μου αγόρασα την L1900R-BF μόλις δύο μέρες πριν και σαν μία πρώτη εντύπωση έχω να πω πως είναι πάρα πολύ όμορφη... για τεχνικά χαρακτηριστικά δεν θα πω γιατί είναι ακόμα πολύ νωρίς για να κρίνω. πάντως το θέμα για μένα είναι ότι την χάρηκα πάρα πολύ αυτή την αγορά μου ! ελπίζω το ίδιο να λες και εσύ αφού διαλέξεις πρώτα μία και μετά.!!!

Link to comment
Share on other sites

@KoMM: Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, όμως αν είδες τι περίπου ψάχνω θα κατάλαβες οτι η τιμή που παίζουν οι δύο βασικές μου επιλογές είναι 200.

Αν ήθελα να διαθέσω κάτι παραπάνω από τα διπλάσια πίστεψέ με θα αγόραζα χωρίς να το σκεφτώ την Eizo.

Κάποιος άλλος να έχει διαφορετική άποψη;

Και εγώ είμαι ανάμεσα στις L1900J-BF και L1900R-BF, απλά σκέφτομαι οτι με 40 επιπλέον θα έχω και TV.Η ένστασή μου είναι το Wide της υπόθεσης...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83

@KoMM: Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, όμως αν είδες τι περίπου ψάχνω θα κατάλαβες οτι η τιμή που παίζουν οι δύο βασικές μου επιλογές είναι 200.

Αν ήθελα να διαθέσω κάτι παραπάνω από τα διπλάσια πίστεψέ με θα αγόραζα χωρίς να το σκεφτώ την Eizo.

Κάποιος άλλος να έχει διαφορετική άποψη;

Και εγώ είμαι ανάμεσα στις L1900J-BF και L1900R-BF, απλά σκέφτομαι οτι με 40 επιπλέον θα έχω και TV.Η ένστασή μου είναι το Wide της υπόθεσης...

αξίζουν τα εξτρα λεφτά όμως :/

Στην τελική η οθόνη κρατάει αρκετά χρονάκια.

Κάλες αγορές όπως και να χει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

philips 200ws8 20" 1680χ1050 στα λεφτά σου

@komm όσο τέλεια και να ανι μια οθόνη 19" με ανάλυση 1280χ1024 αν ζητάει 419 είναι υπερβολή

Με τοσο αγοράζεις και μια dell 2007wfp και εισαι κυριλέ :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.