Jump to content



"Αυτόνομο" TV Tuner


stako

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει TV Tuner το οποίο να συνδέεται απευθείας με monitor (σε ελεύθερο DVI ή D-SUB) και να παίζει ανεξάρτητα του υπολογιστή?

Δηλαδή όταν είναι κλειστός ο υπολογιστής, ανοίγοντας μόνο την συσκευή και το monitor, να μπορείς να δεις τηλεόραση.

Καλό θα ήταν να συνδέεται και με τον υπολογιστή (USB πιθανότατα) ώστε όταν ανοίγεις τον υπολογιστή να μπορείς να δεις tv σε παράθυρα και να κάνεις και εγγραφή βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο thelab

υπάρχει κάτι τέτοιο από την avermedia και λέγεται tv box αλλά είναι αρκετά ακριβό 80 -120 ευρώ

από sktroutz.gr to πλαισιο και eshop έχουν κάποια μοντέλα

http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=avermedia+tv+box&new_search=new&cat_id=

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ απότι ξέρω γίνεται ένα από τα 2. Ή θα ειναι με usb και θα χρησιμοποιεί πρόγραμμα για παρακολούθηση ή και εγγραφή, αλλιώς θα συνδέεται μέσω d-sub ή dvi για να το χρησιμοποιείς όταν το pc θα είναι κλειστό...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! :)

Έτσι βλέπω κι εγώ, ότι είτε το ένα είτε το άλλο γίνεται, και τα δυο στην ίδια συσκευή όχι.....

Αλλά είχα την ελπίδα μήπως και υπάρχει κάτι που δεν μπόρεσα να το βρω στο google...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.